«Ревізор» – знаковий проект для «Нового каналу»: тут він народився і піднімав рейтинги каналу на небачені висоти. Формат виявився настільки успішним, що в 2014 році російський канал «П’ятниця» купив права на його адаптацію. ДТРК «Крим» випустив власну версію «Ревізора» – шоу «Курортний патруль», а в «ДНР» з’явився «Народний контроль».
Суть програми проста: ведучий проводить інспекцію кафе, ресторанів, готелів та супермаркетів, оцінюючи рівень сервісу, якість обладнання та продуктів, цінову політику. За всю історію проекту «Ревізор» побував у закладах різного рівня – від кіоску з шаурмою до до п’ятизіркового готелю.
Фреймут: «Не ходіть по інших каналах»
Останній ефір Педана, Притули і Фреймут
Власник ресторану Coast «пригощає» Фреймут «Вдовою Кліко»
Скандалила вона завжди інтелігентно, не дозволяючи емоціям взяти верх. Прийом безпрограшний: так створювався разючий контраст з адміністрацією закладу, яка нерідко виглядала відвертим бидлом. І в «Ревізорі», і в «Інспекторі» Фреймут завжди тиснула на людяність: жаліла співробітників, пропонувала їм кращу роботу, робила великі подарунки.
Історія Раїси Василівни
«Ревізор» епохи Фреймут став не просто успішним шоу. Він розкрив сферу послуг і показав те, про що всі здогадувалися, але намагалися не думати: прострочені продукти, порушення всіх санітарних норм і повну байдужість персоналу. Появи цієї телеведучої з камерами дійсно боялися, адже один сюжет міг повністю знищити репутацію закладу.
У 2014 році Ольга зі скандалом пішла з «Нового каналу» на «1+1», прихопивши з собою ідею проекту і переманивши більшу частину команди. Так з’явився «Інспектор Фреймут» – вільна варіація формату з деякими нововведеннями. Перевірки перетворилися в битву міст. Фреймут почала заглядати в лікарні і пологові будинки, перевіряти транспорт і нерви на міцність місцевих чиновників (в лексиконі Ольги – «еліти міста»). З соціальної точки зору цінність проекту збільшилася, але він став куди більш постановочним, ніж «Ревізор». Численні суди в битві за формат тривають донині і остаточного рішення, хто правий, як і раніше, немає.
А в серпні цього року Ольга «поховала» себе як журналіста і ведучу, повернувшись на «Новий» після нескінченних судових тяжб. «Це – мій дім», – заявила вона, і з цим складно сперечатися. Адже генеральний директор «Нового» Володимир Локотко – чоловік Фреймут. Ні дати ні взяти – сімейний підряд.
Вадим Абрамов: «Ну ви ж дівчатка!»
Абрамов – особистість всебічна. Актор, стиліст, діджей, шоумен, телеведучий, журналіст – типова історія людей, які хочуть встигнути скрізь, отримуючи середні результати. На «Новому» Вадим вів комедійне шоу «Шафа», в якому виступав в ролі експерта-стиліста. Своєю манерою ведення програми він невловимо нагадував Свирида Голохвастова. Вийти з цього образу в новому проекті йому так і не вдалося.
Ревізор «Абрамова» – це суцільні манерні кривляння та істеричні інтонації. Роль Проні Прокопівни довірили шеф-редактору програми Ганні Жижі, яка стала з’являтися в кадрі все частіше. З Абрамовим вони часто розігрували діалоги з претензією на гумор. Сенс цього ходу так і залишився незрозумілим: хороший шеф-редактор не прагне потрапити в кадр, а назвати Жижу гарною ведучою можна тільки в п’яному угарі.
Якщо Фреймут за словом в кишеню не лізла, то Абрамов буквально вичавлював із себе репліки. Сил на яскраві метафори та алюзії, якими була багата мова Ольги, вже не залишилося, а недбайливих працівників Абрамов вичитував в абсолютно сміховинній манері.
Однак на одній з онлайн-конференцій він заявив, , що все-таки «краще Фреймут», посилаючись на більш високі рейтинги. «Телекритика» вже писала опро те, що програму з Абрамовим дійсно дивилися краще. Очевидно, що тільки рейтинги змогли допомогти ведучому таких суперечливих талантів утриматися три сезони поспіль.
У 2016 році Вадим Абрамов покинув проект, оголосивши, що їде до іншої країни. Сьогодні «актор, стиліст, діджей, шоумен, телеведучий, журналіст» став ще й блогером – в Facebook він веде
сторінку, де постійно демонструє волохатий торс і жарти сумнівної свіжості.
Микола Тищенко: «Чому «о боже»? Я просто Микола Тищенко»
Про те, що новим ревізором буде Микола Тищенко, стало відомо ще в квітні. Вибір цілком логічний: у нього солідний телевізійний досвід, представницька зовнішність і відповідний образ. Але головне – у Миколи є 22-річний досвід в ресторанній сфері, вагомий аргумент, яким можна осадити хамовитий персонал. Тепер ревізор перестане зникати, знявши сюжет, а буде залишатися, щоб допомогти закладу з роботою над помилками.
Крім зміненої назви – «Ревізор з Тищенком» – змінилися і критерії оцінювання закладів: в ресторанах перевіряють кухню, зал, ціни, обслуговування і проводять дегустацію. У готелях інспекція стосується номера, цінової політики, сервісу і ночівлі. Коротати ночі Тищенку доведеться з Ганною Жижею. Так, за словами прес-службы «Нового каналу», в програмі з’явиться жіночий погляд на ночівлю. Так, Жижа нікуди не поділася. За законами жанру у Дон Кіхота повинен бути Росинант: вірний, але такий незграбний.
Ще одне нововведення восьмого сезону – ваги, на які ведучий опускає чорні (недоліки) і білі кулі (переваги закладу) в кінці кожної ревізії. Більша кількість білих – табличка, чорних – презирство ревізора. Дуже дивний реквізит: Тищенко, який катає кулі, виглядає досить безглуздо.