Вважається, що штучне управління кліматом може повністю компенсувати наслідки глобального потепління. Так, якщо на екваторі щорічно розпорошувати в стратосферу п’ять мільйонів тонн діоксиду сірки протягом п’ятдесяти років, то загальне глобальне похолодання становитиме один градус за Цельсієм, що приблизно дорівнює можливому ефекту від глобального потепління за той же період.
Як показують розрахунки дослідників, спочатку стримування зростання температур спрацює без проблем, крім одного регіону – Амазонії. Викиди діоксиду сірки призведуть до швидкого зростання температур поверхні Тихого океану. Від цього там знизиться випаровуваність і в амазонських джунглях настане тривала посуха. На якийсь час це призведе до неминучої загибелі частини рослинного і тваринного світу в цих місцях.
Сьогодні глобально теплішає приблизно на один градус за півстоліття. У разі штучного охолодження планети діоксидом сірки таке потепління спочатку півстоліття не відчуватиметься, а потім температури різко зростуть. Швидкість глобального потепління перевищить поточну приблизно в десять разів.
Таким чином, одного разу почавши кліматичне регулювання, його буде практично неможливо повністю завершити.