В Україну доставлено першу партію сет-топ-боксів – обладнання, необхідного для приймання закодованого супутникового сигналу. Починаючи з середи, 12 грудня, бокси можна придбати в більшості українських оптових і роздрібних мереж, на e-commerce веб-платформах і у офіційних операторів супутникового телебачення. Перша партія налічує 45 тис. одиниць. Виробник – компанія «Стронг», один із найбільших в Україні імпортерів і виробників супутникового приймального обладнання.
«Поставки в Україну сет-топ-боксів, без яких перегляд телеканалів, які транслюються з супутника, стане неможливим, – другий важливий крок в цьому складному проекті з кодування супутникового сигналу. Першим кроком стало внесення змін до ліцензії телеканалів про заміну типу приймання супутникового сигналу з відкритого на закритий. Постачанням сет-топ-боксів на ринок медіагрупи фактично підтверджують свій рішучий намір закодувати сигнал і показують, що до цього процесу залучені не тільки вони, а й імпортери, дистриб’ютори та супутникові провайдери. Всі учасники активно співпрацюють між собою. Упевнений, що дороги назад немає, адже всі зобов’язання, які ми вже взяли на себе і продовжуємо брати, будуть реалізовані наступного року. Остаточне кодування супутникового сигналу заплановане на 2 квартал 2019 року, і я переконаний, що ми витримаємо цей термін», – зазначив Ярослав Пахольчук, виконавчий директор і директор напрямку платного телебачення групи 1+1 media.
Вартість сет-топ-боксу в роздрібних мережах не повідомляється. Холдинг уточнює, що супутниковий провайдер VIASAT здійснюватиме продаж боксів за рекомендованою ціною 1099 гривень. Раніше телегрупи обіцяли, що вартість тюнера не перевищуватиме $35.
«Кодування супутникового сигналу в Україні здійснюється з метою обмеження території покриття супутника в Україні для захисту прав виробників і правовласників контенту. Такий підхід до трансляції контенту притаманний всім розвиненим європейським ринкам, тому його запровадження дасть змогу українським телемовникам не тільки захищати контент від піратства й незаконного мовлення без ліцензії, а й відповідати міжнародним індустріальним стандартам», – йдеться в повідомленні телегрупи.
Нагадаємо, чотири вітчизняні телегрупи навесні цього року повідомили, що підписали угоду про постачання супутникових ТВ-приймачів. Тоді ж ішлося про те, що перші тюнери з’являться в продажу в грудні цього року. Телегрупи домовилися про постачання з двома компаніями – «Стронг» і «Ромсат». Перша обіцяла тюнери китайської компанії Skyworth, що посідає третє місце в світі за обсягами виробництва цих приладів. Тюнери, які імпортуватиме «Ромсат», виробляє китайська компанія Skardin.
На грудень також запланований старт інформаційної кампанії телегруп про прийдешнє супутникове кодування. Попередньо телегрупи планують закодувати супутниковий сигнал у травні 2019-го. У повідомленні 1+1 media зазначено, що кодування заплановане на 2 квартал 2019 року. Телегрупи закодують сигнал системою умовного доступу (СУД) Verimatrix.
Фото: для колажу використане фото Gettyimages: 83948724
Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images