6 жовтня Громадська рада при Нацраді з питань телерадіомовлення обговорила положення проєкту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення». Члени ради заявили, що підтримують мету законопроєкту забезпечити незалежність регулятора. Про це повідомляє пресслужба.
Друге питання порядку денного стосувалося коригування Нацрадою роз’яснень щодо методології моніторингу дотримання виконання мовних квот телекомпаніями. Член Національної ради Олена Ніцко пояснила учасникам, що нічого принципово нового не відбулося. Регулятор зробив уточнення за фільмами власного виробництва телекомпаній, які відповідно до чинного законодавства поширюються і демонструються в Україні державною мовою.
Мовна частина звукового ряду повинна бути виконана державною мовою, зокрема шляхом дублювання або озвучування, як це передбачено Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Якщо ж фільми виконані недержавною мовою або транслюються з субтитрами, вони не зараховуються до квоти української мови.
Дмитро Швидченко, в.о. начальника управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради, пояснив, що деякі компанії розуміли методологічні роз’яснення по-своєму, вважаючи, що власні фільми можна субтитрувати та сподіватися на зарахування їх у квоту державної мови. Тому регулятор вважав за необхідне зробити уточнення, щоб не залишати лазівок для нечесних телемовників.
Нагадаємо, раніше Нацрада повідомила, що 13 жовтня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться конференція, на якій оберуть члена наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України від громадських організацій, що працюють у сфері журналістики.
Читайте також:
Як працює закон про мовні квоти на ТБ
Які квоти вводить закон про мову для медіа – ТБ, радіо, преси та інтернет-ЗМІ
Ті, що біжать по лезу: як українські канали виконують мовні квоти
Нацрада оштрафувала два канали за порушення мовної квоти
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!