Ці сторінки могли бути пов’язані з Росією, а також з російським пропагандистським інформагентством Sputnik, повідомила Facebook у своєму блозі. «Ми виявили дві операції, виконані з Росії: перша стосувалася цілої низки країн, друга відносилася до України. Ми не знайшли будь-яких зв’язків між цими операціями, але в них використовувалася схожа тактика – створення мережі акаунтів, які вводять в оману щодо того, хто вони і чим займаються», – йдеться в повідомленні.
Перша операція, згідно із заявою компанії, стосувалася країн Балтії, Центральної Азії, Кавказу, Центральної та Східної Європи. Для її припинення було видалено 364 сторінки та акаунтів у соцмережі, які позиціонували себе як незалежні новинні ресурси.
«Незважаючи на їхні спроби приховати своє походження, ми виявили, що ці сторінки й акаунти пов’язані з працівниками Sputnik, московського інформагентства, а також – що окремі сторінки регулярно висвітлювали теми невдоволення НАТО, протестних рухів і протидії корупції», – уточнюють у заяві.
У видалених сторінок і акаунтів було близько 790 тисяч передплатників, а на їх рекламу було витрачено близько 135 тисяч доларів.
У рамках припинення другої операції, що відноситься до України, було видалено 107 сторінок і акаунтів, а також 41 аккаунт у Instagram. На цих сторінках розміщувалися новини, пов’язані з НАТО, протестами й охороною здоров’я. Серед постів із цих сторінок, які Facebook наводить як приклад, новини про вихід США з Сирії, «томос-тур» президента Петра Порошенка і комунальні проблеми в Житомирі.
В агентстві Sputnik заявили, що Facebook видалила кілька сторінок редакцій у країнах близького зарубіжжя і назвали дії компанії політично мотивованими. «Рішення однозначно суто політичне, фактично цензура – заблоковано сім сторінок редакцій у країнах близького зарубіжжя. Редакції Sputnik займаються новинами і роблять це добре. І якщо блокування – це єдина реакція Facebook на якісну роботу ЗМІ, то питань у нас немає», – заявили в агентстві, передає «Російська служба ВВС».
Новинне агентство Sputnik, що мовить більш як 30 мовами світу, є одним ыз проектів державної медіагрупи «Россия Сегодня». У Sputnik входять сайти, аналогове і цифрове радіомовлення, мобільні додатки і сторінки в соціальних мережах. Новинні стрічки Sputnik англійською, арабською, іспанською та китайською мовами виходять цілодобово.
Нагадаємо, соціальна мережа Facebook вирішила посилити правила для поширення політичної реклами в Україні через вибори президента, які відбудуться в березні 2019 року.
Фото: pixabay