«Проти заяви виступили представники Росії та Франції. Однозначно на захист пропозиції НСЖУ і за солідарність з українськими колегами виступили представники журналістських спілок Литви, Польщі та віце-президент ЄФЖ. Абсолютна більшість делегатів конгресу – понад 100 голосів – виступило за заяву», – написав у своєму Facebook голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
https://www.facebook.com/sergiy.tomilenko/posts/2166926400058879
Він учергове підкреслив необхідність домогтися звільнення Романа Сущенка, Станіслава Асєєва, Олега Галазюка, Миколи Семени та інших журналістів, позбавлених волі в Росії, на Донбасі та в анексованому Криму. Томіленко додав, що перед голосуванням показував закордонним колегами книжку Семени «Кримський репортаж». «Заборона на професію на 2,5 року, заборона виїхати до Києва на лікування для Миколи – це вирок за вірність журналістиці. А нинішня заява міжнародної солідарності – це визнання того, що журналісти не кидають своїх у біді».
Раніше в Європейській федерації журналістів засудили побиття в Черкасах Вадима Комарова, який проводив резонансне розслідування. Після нападу журналіст впав у кому.
Нагадаємо, днями в М’янмі випустили на свободу журналістів, які провели у в’язниці понад 500 днів за розслідування вбивств мусульман-рохінджа.
Фото: Сергей Томіленко, «Телекритика»