Про це компанія повідомила «Телекритиці» у відповідь на офіційний запит до прес-служби провайдера.
«Станом на сьогоднішній день «Зеонбуд» не має права, згідно з виданими ліцензіями, розповсюджувати у власній телемережі програми телеканалів, крім тих, які визначені Національною радою. Нам відомо про те, що 14 грудня 2018 р. Національна рада погодила новий План розвитку, який передбачає можливість для провайдера програмної послуги багатоканальної телемережі додати платний пакет, за певних умов. Але, відповідно до ч. 3 ст. 17 закону «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення», нормативно-правові акти мають проходити державну реєстрацію в Міністерстві юстиції. Відтак, ми вважаємо, що говорити про те, що «Зеонбуд» відтепер має можливість впроваджувати платний пакет і надавати коментарі з цього приводу, на наш погляд, є передчасним», – йдеться в повідомленні провайдера. У «ЗеонбудІ» висловили готовність прокоментувати цю тему докладніше з часом.
Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 13 грудня ухвалила План розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Документ, зокрема, пропонує закріпити, що за наявності в 4 мультиплексах «Зеонбуду» вільного ресурсу, провайдер може запустити кодований пакет каналів для надання платної ТБ-послуги. 30 січня стало відомо про те, що документ не пройшов реєстрації в Міністерстві юстиції і був відправлений Нацраді на доопрацювання. Після реєстрації документ зміг би отримати статус офіційного.
Шість асоціацій провайдерів програмної послуги під час громадського обговорення документа, яке завершилося 8 грудня, рекомендували регулятору не ухвалювати План у такій редакції, оскільки він виходить за повноваження Нацради і не відповідає законодавству. Провайдери кабельного телебачення трактують ці пункти Плану як старт «проекту “гібридного” ефірного цифрового телебачення, що передбачає надання для населення 32 телеканалів безкоштовно і запуск платного пакету з 16–20 телеканалами». Запуск платного пакету «Зеонбудом», на їхню думку, посилить нерівні умови діяльності для провайдерів різних технологій. На сторону провайдерів стали також провідні телехолдинги – StarLightMedia та «1+1 медіа», виступивши проти платного пакету.
Фото: pixabay