Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко відреагував на обговорення законопроєкту про медіа, фінальна презентація якого запланована у 2020 році.
«Новий закон про медіа ще навіть не опублікований, а вже посипалися крики про «зраду» і свавілля. Нічого, що це поки чернетка, але небайдужі вже напружилися. Хочу прокоментувати й порадити дочекатися на реєстрацію закону і подивитися фінальний текст, подивитися фінальну презентацію після Нового року, взяти після цього участь в обговореннях та круглих столах», − написав Ткаченко.
Він також зазначив, що проєкт закону України «Про медіа» розроблявся парламентським комітетом, а не Міністерством культури, молоді та спорту: «Він увібрав у себе кілька застарілих законів про медіа і починає регулювати питання, які у 90-ті були відсутні як такі. Як онлайн-медіа, наприклад. Міністерство готує закон про захист журналістів. Наш закон − концентрується на розвитку та регулюванні медійної індустрії», − написав він.
Також Ткаченко повідомляє, що ліцензуванню за законопроєктом підлягає лише діяльність з використанням обмеженого радіочастотного ресурсу: «Отже, твердження про те, що вся преса підлягає ліцензуванню, не відповідає дійсності».
Голова комітету також зазначив, що оскільки дія закону поширюється на онлайн-медіа, відповідно, до них можуть бути застосовані заходи реагування і санкції, передбачені законом. «Зокрема й штрафи та заборона поширення медіа на території України, яка відбувається лише за рішенням суду», − написав Ткаченко.
Він також повідомив, що «мовні питання в остаточній версії закону повністю відбивають посилання на закон про захист української мови й навіть розширюють його застосування для ОТТ-платформ і традиційного ТВ».
Концепція законопроєкту про медіа була презентована на Комітеті гуманітарної та інформаційної політики 13 листопада.
11 грудня «Детектор медіа» опублікував документ із назвою «Законопроєкт про медіа». Олександр Ткаченко тоді повідомив «Телекритиці», що опублікований неостаточний варіант законопроєкту і зазначив, що документ буде змінюватися. 24 грудня медіа опублікувало «нову редакцію законопроєкту про медіа».
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!