З 1 березня 2020 року телеканал для тимчасово окупованих територій «Дім» розпочав своє мовлення в тестовому режимі. Про це сказала в.о. гендиректора UATV Юлія Островська під час презентації концепції телеканалу в інформагентстві «Укрінформ» 2 березня.
«Головна мета нашого каналу – повернення політичного, культурного і суспільного життя України в порядок денний громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, – сказала вона. – Варто подякувати медіагрупам, які надали нам майже безкоштовно свій преміальний контент».
За словами Островської, є низка соціологічних досліджень, результати яких показали, що на окупованих територіях близько 54% громадян не мають доступу до українських телеканалів і 43% – не мають доступу до українських інтернет-сайтів: «Тому за шість років домінування Росії на цих територіях в лідерах опинилися такі телеканали, як “Россия 1”, НТВ, Россия 24 та Первый канал. І тільки на п’ятому місці виходить назва українського телеканалу».
Під час прес-конференції заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко повідомив, що на каналі виходить розважальний контент, а в найближчі дні мовник буде самостійно виготовляти новини, ранкові програми, ток-шоу.
«Достукатися до аудиторії просто новинним контентом неможливо. Тому ми провели переговори з усіма великими гравцями українського телевізійного ринку та домовилися, що вони разом із нами працюватимуть на те, щоб ми доносили сигнали до тимчасово окупованих територій. Ми домовилися, що на цьому телеканалі буде найпреміальніший контент, який є в Україні. Це і серіали, і ток-шоу, і розважальні шоу, наприклад, футбольні матчі, різні спортивні трансляції, – сказав Тимошенко. – Ми плануємо, що протягом двох років він повністю перейде на власне виробництво».
Канал мовить у Т2 виключно з цифрових передавачів, які граничать із Кримом та зоною проведення ООС. За словами Тимошенка, телеканал зможе мовити на супутнику, «як тільки ми вийдемо на власне виробництво».
Заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зауважив, що контент, який мовнику надають чотири українські медіагрупи (1+1 media, «Медіа Група Україна», «Інтер Медіа Груп» і StarLightMedia), виключно розважальний.
За словами першого заступника міністра культури, молоді та спорту України Анатолія Максимчука, конкурс на посаду керівника телеканалу завершується 12 березня.
Він також повідомив, що фінансуванням мовника буде комбінованим – від держави та донорів: «Наразі ведуться перемовини з міжнародними донорами, які хочуть допомагати в фінансуванні мовника».
Нагадаємо, 22 січня 2020 року Олена Трибушна, яка на початку 2020 очолила інформаційне мовлення державного телеканалу для тимчасово окупованих територій, повідомила про звільнення.
2 березня о 16:00 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує провести позачергове засідання, на якому розгляне питання про переоформлення ліцензій та тимчасових дозволів каналу UATV Мультимедійної платформи іномовлення України на новий канал для окупованих територій.
Новина доповнюється.
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!