Директива пропонувала посилити законодавство, пов’язане з авторським правом. Зокрема, всі великі поширювачі контенту зобов’язані були запровадити попередню фільтрацію матеріалів, а також заборону на публікацію статей або картинок, захищених авторським правом. У разі, якщо інтернет-майданчики вирішать публікувати такі матеріали, вони мали б виплачувати власникові прав гонорар. Крім того, платформи повинні були взяти на себе відповідальність за матеріали, що завантажуються користувачами.
Порушенням авторських прав теоретично могло б стати навіть копіювання картинок із мемами.
Good news, the directive proposal on Internet copyright has been rejected! Thank you everyone! pic.twitter.com/AgjrO9hcow
— Francisco Gómez (@espectalll) July 5, 2018
У директиві не було безлічі важливих для її реалізації пунктів. Наприклад, не вказувалося, як сайти будуть фільтрувати контент, які матеріали потрапляють під визначення «захищені авторським правом», а також – чи можна буде інтернет-майданчикам копіювати твори класики літератури, робити скріншоти фільмів і навіть вставляти частини з творів мистецтва в сніппети без виплати авторського гонорару.
Учора Wikipedia припинила роботу в трьох країнах ЄС на знак протесту проти нового закону про авторське право. Коли користувачі Іспанії, Італії та Латвії заходили на сторінку «Вікіпедії», вони бачили пост із заглушкою і вимогою до Європарламенту відмовитися від упровадження нового закону.