НСТУ придбала телеправа на 39 документальних фільмів (цикли «Всесвітня природня спадщина», «Острови», «Дика Африка» та інше), документальний серіал «Секрети замків Великої Британії» (18 частин по 45 хвилин), два телесеріали – «Таємниці Борго Ларичі» (14 серій по 40 хвилин) та «Пармська обитель» (дві серії по 100 хвилин), а також художній фільм «Грозовий перевал». Єдиним учасником тендеру вказано ТОВ «Сейлз медіа дістрібьюшен». Ця інформація опублікована в системі державних закупівель ProZorro.
Термін дії прав на документальні фільми завершується 1 грудня 2020 року, контракт не обмежує НСТУ у кількість показів продукту. Тоді як кількість показів кіносеріального контенту обмежена 4 виходами та 4 повторами (права на серіали чинні два роки, на фільм – до кінця червня 2020-го). У контракті не розписана вартість прав на кожен продукт окремо. Таким чином, одна серія документального та художнього продукту обійшлася НСТУ в 9,7 тис. гривен.
Компанією «Сейлз медіа дістрібьюшен» пополам володіють Роман Румянцев і Андрій Кислюк (він же директор). Для компанії це другий виграний тендер у НСТУ. Вперше компанія виграла у НСТУ тендер 6 вересня 2018-го, також будучи його єдиним учасником. Відбулася передача телеправ на італійську теленовелу «Еліза» (68 серій) вартістю 400 тисяч гривень (2 покази та два повтори). Таким чином, одна серія картини обійшлась НСТУ в 5,9 тис. гривень. Серіал сьогодні транслює телеканал «Культура» в денному ефірі. (Раніше серіал транслювався на регіональному телебаченні Запоріжжя – картина виходила на місцевому «Алекс ТВ»).
Для НСТУ це вже не перше придбання пакету документальних фільмів у таких масштабах. У системі ProZorro також зазначено, що 21 серпня 2018-го НСТУ закупила документальні фільми на 704 тисячі гривень у компанії «Сонар».
Лінійка документальних фільмів про природу йде в сітці телеканалу «Перший» у праймі буднів, є також слоти в денному ефірі. На каналі «Культура» документальні фільми йдуть виключно в ранковому та денному слоті. Серіал «Таємниці Борго Ларичі» наприкінці січня показав «UA:Перший» у денному ефірі.
Нагадаємо, НСТУ в плані роботи на 2019 рік анонсувала запровадження нової сітки мовлення на каналі «Культура» у третій декаді березня. Телеканал на початку лютого закодував свій супутниковий сигнал кодуванням BISS, пояснюючи це купівлею іноземних прав на контент. Код до супутникового сигналу каналу НСТУ роздає провайдерам лише за запитом. У другій декаді липня телеканал планує почати вимірювати свої телерейтинги в панелі Nielsen.
Фото: pixabay