28 січня телегрупа 1+1 media кодує супутниковий сигнал шістьох свої телеканалів: 1+1, 2+2, ТЕТ, «ПлюсПлюс», «УНІАН ТБ», «Бігуді». Телегрупа залишає відкритим сигнал міжнародної версії телеканалу «1+1» − 1+1 international. Холдинг зробив офіційне повідомлення, у якому розвінчав міфи та маніпуляції довкола супутникового кодування каналів телегруп.
Супутникове кодування дозволить побороти піратство. Абоненти платних ТБ-послуг зможуть дивитися телеканали телегруп у HD-якості: «Ми розуміємо, що цей крок несе певні незручності для окремих громадян, проте він має критичну важливість для розвитку українського телебачення. Після кодуванняя супутникового сигналу глядачі будуть захищені від провайдерів-піратів, які, пропонуючи їм нелегально відкрити сигнал каналів, наживаються на українцях. Також абоненти відчують значну різницю у якості зображення, адже канали поступово переходять на покращений HD-формат, і стануть причетними до процесу виготовлення нового якісного українського телевізійного контенту», − йдеться у повідомленні групи.
Глядачі безкоштовного супутникового телебачення мають кілька варіантів вибору: «Кабельне, інтернет- та цифрове ефірне (Т2) телебачення, не зазнають змін, тому їх користувачам не варто турбуватись. Абоненти супутника можуть обрати найбільш зручний для них спосіб дивитись телеканали після кодування: залишитись на супутнику та дивитись ТБ легально або ж обрати інший спосіб перегляду – кабельне, інтернет- та цифрове ефірне телебачення. Для того, аби продовжити на супутнику дивитись канали, які будуть закодовані, абоненту необхідно придбати та встановити сучасний тюнер супутникового телебачення із маркуванням «УТБ»; укласти угоду з офіційним провайдером Viasat або XTRA TV; обрати тарифний план та сплачувати його щомісячну вартість».
Телегрупа акцентує на тому, що кодуються лише розважальні телеканали України: «Звертаємо вашу увагу, що без ТБ ніхто не залишиться. Кодуються не всі українські телеканали, а лише комерційні, функція яких − розважати глядача. У відкритому доступі залишаться суспільні та частина інформаційних телеканалів, серед яких і міжнародний телеканал 1+1 international».
Також телегрупа відповіла на маніпуляції з приводу доступу до російських телеканалів, які ведуть відкрите супутникове мовлення: «Перегляд російських каналів, які є у відкритому доступі на супутнику – це свідомий самостійний вибір отримання пропаганди від країни-агресора, тому кодування не може бути ні причиною, ні приводом. Як телемовники, ми закликаємо дивитися національне телебачення саме у легальний спосіб. Тільки шляхом інвестицій у виробництво контенту українське ТБ зможе стати модним, сучасним і таким, що задовольняє телевізійні та кінопобажання українців внутрішніми ресурсами. Частково забезпечить це саме кодування супутникового сигналу. І хоч, дійсно, зміни, які наступлять після нього, спочатку створять певний дискомфорт для абонентів супутника, однак без цього українське телебачення не розвиватиметься, а новий вітчизняний контент не зможе створюватися стрімко та якісно», – підсумовує холдинг.
Нагадаємо, 28 січня буде закодовано супутниковий сигнал 23 телеканалів: СТБ, ICTV, Нового каналу, М1, М2, «Оце» (StarLightMedia); «1+1», «2+2», ТЕТ, «ПлюсПлюс», «УНІАН ТБ» і «Бігуді» (1+1 media); «Інтер», НТН, К1, К2, «Мега», «Піксель», Zoom, «Enter-фільм» (Inter Media Group); «Україна», НЛО TV, «Індиго TV» («Медіа Група Україна»).
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!