Господарський суд Києва 10 травня залишив без розгляду позов члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Євгена Глібовицького. Він вимагав визнати незаконним дострокове розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією. Про це повідомляє «Детектор медіа».
Справу розглядав суддя Сергій Щербаков. При цьому Глібовицький на останньому позачерговому засіданні наглядової ради НСТУ, яка відбулася 25 квітня, заявив, що відкликає свій позов до Господарського суду. Інший подібний позов Глібовицький раніше подав до Шевченківського райсуду Києва. Суд відмовив у розгляді справи і порадив спрямувати його до Господарського суду. Глібовицький подав апеляцію на це рішення, яка буде розглядатися 30 травня.
Третій суд – за позовом Зураба Аласанії – триває, засідання призначене на 11 червня. Адвокат Зураба Аласанії Андрій Гук на своїй Facebook-сторінці написав, що станом на 10 травня залишився тільки один позов – основний позов Аласанії, розгляд якого очікується 11 червня в Шевченківському районному суді Києва.
«Є позов Зураба. Також був позов Євгена, який він подавав до районного суду як член наглядової, але суд його не прийняв – послав до господарського суду. Євген пішов до господарського суду, там справу почали розглядати, але вимоги були подібні до вимог Зураба. Тому Євген відкликав свій позов, але намагається довести, що його позов також має розглядатися в районному суді. Зараз залишився тільки один позов – основний позов Зураба. Його розгляду очікуємо в червні», – пояснює адвокат.
«Писати про наявність двох справ за позовами Є. Глібовицького юридично неправильно, адже суд залишив позов без розгляду, а за позовом районного суду провадження не відкривалося (вирішується процесуальне питання про юрисдикцію)», – також зазначив він. Наявність господарського спору з частково аналогічними вимогами могло б негативно вплинути на терміни розгляду трудового спору, додав адвокат.
Як зазначалося раніше, голова наглядової ради Світлана Остапа 4 травня повідомила, що член правління Микола Чернотицький погодився виконувати обов’язки Аласанії з 6 травня і до підсумків нового конкурсу на посаду голови правління, який у «наглядача» поки не оголосили, пояснюючи це судовими розглядами. Зураб Аласанія з 6 травня взяв відпустку і залишився на своїй посаді, призначивши в. о. Миколу Чернотицького.
Нагадаємо, 31 січня наглядова рада НСТУ ухваила рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Зурабом Аласанією, посилаючись на пункт у договорі про «недостатню кваліфікацію». 12 лютого наглядова рада НСТУ ухвалила рішення встановити датою розірвання контракту із Зурабом Аласанією 6 травня. Однією з причин звільнення Аласанії стало делегування ключових виконавчих функцій так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів) – паралельної правлінню виконавчої структури на чолі з виконавчим директором, який був другою людиною в компанії з більшим обсягом повноважень, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 по жовтень 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн гривень. 4 березня, після ліквідації директорату і запровадження нової структури НСТУ, компанію залишив виконавчий директор Олександр Лієв – фігурант низки скандалів з ознаками корупції.
Фото: НСТУ