Усього заплановано 24 випуски.
«Страва честі» – власна розробка телеканалу СТБ. Створює кулінарне шоу Творче об’єднання Андрія Оленича, яке втілило в життя улюблені телеглядачами проекти «Все буде добре», «Все буде смачно» і «Топ-модель по-українськи».
Ведучий – шеф-кухар Юрій Ковриженко – вирушає в подорож найколоритнішими куточками України в пошуках унікальних рецептів, сімейних секретів українських господинь, які передаються з покоління в покоління, і незвичайних інгредієнтів для страв, властивих тому чи тому регіону. Кожен випуск – нова точка на кулінарній карті країни, новий продукт і героїня. Щоб місцеві господині поділилися своїми кулінарними секретами і особистою історією, ведучому доведеться заслужити їхню довіру, задіявши не тільки професійні, а й чоловічі якості.
«Ідея народилася у колег із проекту «Все буде смачно», потім була допрацьована командою, яка працювала раніше над реаліті «Хата на тата». На мій погляд, саме ця колаборація зробила проект і смачним, і душевним. Його унікальність у тому, що він про нас, про кулінарні традиції наших бабусь, про речі, які роблять нас українцями. Це більше, ніж кулінарне телешоу. Це величезне етнографічне дослідження культури харчування нашого народу. Але не тільки печі і горщики чекають на глядача, – розповідає про ідею проекту Андрій Оленич. – Кожен смачний секрет наш шеф Юра Ковриженко відчує, застосує кулінарну магію і переосмислить, допрацює і відшліфує до рівня страви міжнародної. Якщо після нашого проекту в українських ресторанах стануть зникати салат «Цезар» і піца, а все частіше будуть з’являтися ланципупики, значить, наша місія виконана! І ще один важливий аспект – чесність перед глядачем. Якщо ми готуємо з меду лісових бджіл – з укусами ходить вся знімальна група, і ви це теж побачите».
Керівник проекту Ірина Багній зазначає, що в кожній програмі на ведучого чекає якась «справа честі» – місія, яку він виконує на знак подяки господині за заповітні кулінарні секрети.
«Заради своїх героїнь Юра і в лісі ночував, і на човні посеред озера, і в воду пірнав у мінусову температуру. А найцікавіше, що кожна подорож – це реаліті для ведучого. Він не уявляє, які пригоди чекають на нього цього разу. Та найбільша цінність цього проекту в тому, що він викликає почуття гордості за країну і певною мірою почуття провини за те, що ми так мало знаємо про неї. «Боже, як красиво, де це?», «Це Україна?», «Це у нас таке є?» – саме такі реакції викликає відео, яке ми показуємо колегам, рідним, друзям. Я вже мовчу про рецепти. Чорна галушка – як її зробили чорною? Чорнило каракатиці? Навряд чи… Ланципупики – що це? Курячі пупики? Навіть якщо загугли – ви нічого не знайдете про це. Тому командою проекту зараз проробляється велика робота, щоб показати глядачеві дійсно унікальні, дивовижні програми, зняті в Україні», – розповідає Ірина Багній.
Перші зйомки кулінарного проекту зуміли здивувати й ведучого, повара з 10-річним стажем Юрія Ковриженка: «Я абсолютно по-новому відкриваю для себе країну. Багато хто з нас виріс із уявленням, що Україна – це картопля, буряк, морква та сало. Насправді це не так. Продукти, з якими я знайомлюся на зйомках, в майбутньому легко можуть стати візитівкою України. Наприклад, в’юни і річкові мідії вже стали для мене відкриттями. З них виходять неймовірні котлети! Особисто для мене наш проект – це кулінарна подорож, яка розкривається завдяки людям, до яких ми їдемо. Щоб добути секрети українських господинь, ми вирушаємо в найвіддаленіші куточки нашої країни. Дуже важливо, що не я вчу людей у проекті, а вони мене. Героїні діляться з телеглядачами своїми секретами, а я, швидше, доповнюю їхні знання ресторанними техніками, щоб показати, що ще можна приготувати вдома із запропонованих інгредієнтів. У нашому фудтраку немає професійної техніки, тільки побутова, щоб кожна господиня, подивившись програму, змогла приготувати страву».
Ковриженко навчався в найкращих кулінарних школах Європи, зокрема в Ferrandi (Париж), Ecole Ritz Escoffier (Париж), Basque Culinary Center (Сан-Себастьян) і IFSE (П’ємонт, Турин). Регулярно представляє Україну на міжнародних конгресах, серед них: Slow Food Terra Madre 2016 і 2018 у Турині, World Gourmet Smmit 2017 і 2018 у Сінгапурі і Chefs World Summit 2017 Монте-Карло. У 2017 році був нагороджений Global Chef Awards в Сінгапурі за внесок у розвиток гастрономії. Також Юрій співпрацює з Міністерством закордонних справ України як посол української кухні в інших країнах світу.
Фото – СТБ