Що не сподобалося слухачам?
Ефір був присвячений листуванню за участю Фонду Сороса, яке опублікувалихакери DCLeaks. У ньому йшлося, зокрема, про діяльність фонду в Україні та наводилися гранти, що виділялися журналістам, які висвітлювали події в Криму та на сході України.
Ми прослухали ефір програми і виділили головні тези критики з боку слухачів і користувачів соцмереж:
Так, під час розмови з головою фонду «Відродження» Євгеном Бистрицьким ведучий заявив, що фонд фінансував Майдан: “Ось, будь ласка, фонд «Відродження», буквально визнання: ми фінансували Майдан, ми фінансували деструктивну ситуацію в Україні”, – заявляє Семченко. Насправді під час розмови пан Бистрицький підкреслював, що фонд не фінансував Майдан, а його діяльність в Україні взагалі не регулюється Соросом безпосередньо.
«Коли розкидалися батонами, то економіка зростала, доходи зростали, купівельна спроможність зростала»
Наприклад, під час ефіру прозвучала заява Семченка про те, що фонд «Відродження» фінансує «деструктивні елементи», які призвели до негативних наслідків в Україні, а також до приходу до влади після Майдану корумпованих чиновників. Ще кілька прикладів: “Я можу сказати, що коли розкидалися батонами, то економіка зростала, доходи населення зростали, купівельна спроможність населення зростала. Мінімальна пенсія становила $150, зараз – $47. Спасибі вашому фінансуванню”.
Наведемо кілька висловлювань ведучого: “Сорос – це несамостійний гравець. Це частина імперії Ротшильдів”, “Обама – це теж людина Ротшильда. Одна компанія з Соросом, по суті”.
«Телекритика» також поговорила з Євгеном Бистрицьким. На думку голови фонду «Відродження», ведучий належним чином не підготувався до ефіру, а це вказує на недостатній професіоналізм, упередженість і нерозуміння того, що означає відповідальна свобода слова. “Ведучий і близько не знав про діяльність фонду, ніколи не брав в руки книги ні Сороса, ні тим більше Поппера. Очевидно, що йому не потрібно було це. У нього вже була своя позиція, сформована не власним розумінням, а взята з боку”, – пояснив він. А метою питань, які ставив йому ведучий, було знайти підтвердження своїй позиції ціною зневаги до аргументів і логіки, додав Бистрицький.
Що кажуть у холдингу?
Прес-служба «Медиа Холдинга Вести Украина» в коментарі «Телекритиці» запевнила, що «Радио Вести» залишається майданчиком для різних точок зору. “Наш пріоритет – збалансований підхід до обговорення тем. Ми приділяємо великої уваги дотриманню журналістських стандартів та редакційної політики”, – відзначають у компанії.
Що в результаті?
Майже всі дзвінки в студію під час ефіру стосувалися того, що аудиторія не згодна з думкою, яку нав’язує ведучий. Про це красномовно свідчать і результати голосування аудиторії під час ефіру.
Крім того, слухачі кілька разів просили ведучого, перш ніж звинувачувати інших журналістів, розкрити власників радіостанції. Приблизно на третє прохання ведучий відповів: “Я не знаю, хто у нас власник. І мені, чесно кажучи, це не особливо цікаво. Мені дають говорити про те, що я хочу, на мене ніхто не тисне, не диктує мені теми, і мене це влаштовує. Коли мене це перестане влаштовувати, мені насрати буде, хто власник, – я піду просто. З галасом причому”.
Власником компанії вважається екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко, проте в «Вестях» цю інформацію спростовують.
Про ведучого Олександра Семченка відомо небагато. На сторінці радіостанції повідомляється, що він працював політконсультантом і провів велику кількість інформаційних кампаній (його клієнти не вказані). Крім того, він колишній журналіст, політолог, економіст і юрист.
Варто зазначити, що це вже не перший випадок, коли звучить критика на адресу Семченко від слухачів та гостей програми. Так, у червні один з ефірів був присвячений темі прав ЛГБТ, під час якого ведучий негативно висловлювався про гомосексуалізм і намагався це довести запрошеній на ефір директорці Міжнародного форуму КиївПрайд Ганні Шаригіній. “Наполегливі спроби ведучого принизити співрозмовницю і гомофобна риторика говорять про його непрофесіоналізм та заангажованость”, – заявили тоді в «Гей-альянсі Україна».
Нагадаємо про останні звільнення в «Радіо Вести». 24 червня з радіостанціїпішовведучий програм «Постфактум» і «Тема Калниша» Валерій Калниш. Тоді ж стало відомо прозміну керівництва«Радио Вести»: генпродюсером замість Юлії Литвиненко став відомий телевізійний менеджер Віталій Докаленко, а шеф-редактором – одіозний журналіст Ірина Гаврилова, яку за кілька днівзвільнилина вимогу колективу. В середині липня про завершення співпраці з радіостанцієюоголосилаВасиліса Фролова, а напочатку серпня– Ксенія Туркова.
У холдингу «Вести» також додали, що зараз формується нова сітка мовлення радіостанції, яку представлять найближчим часом. Програма «Люди говорят» виходить в ефір з понеділка до середи щотижня.