За новим кримінальним провадженням щодо «112 Україна» стоїть голова Офісу президента Андрій Богдан. Його мета – нібито отримати контроль над каналом і вивести його зі сфери впливу близького друга Володимира Путіна Віктора Медведчука. Про це пише theБабель з посиланням на джерела.
У серпні СБУ на підставі заяви колишнього офіційного власника телеканалу Андрій Подщипкова порушила кримінальне провадження щодо «112-го» за статтею 206 Кримінального кодексу – протидія законній господарській діяльності. У рамках слідства СБУ просить Генпрокуратуру порушити клопотання про арешт майна каналу, але генпрокурор Юрій Луценко, як стверджує джерело видання в його оточенні, відмовляється це робити. Крім того, в ГПУ, яка здійснює контроль над слідством, думають передати провадження в МВС, оскільки 206 стаття не налеить до підслідності СБУ.
Андрій Подщипков на час публікації не відповів. В. о. голови СБУ Іван Баканов не підтвердив і не спростував цю інформацію, пославшись на таємницю слідства. Юрій Луценко на запитання theБабеля сказав: «Моя позиція – арештовувати ЗМІ можна лише у справі про держзраду або загрозу територіальній цілісності. Усе інше – неприйнятно для демократії. Цей принцип я сповідував щодо “1+1”, так само дію і тут».
Два джерела theБабеля у правоохоронних органах і в оточенні колишнього керівництва каналу стверджують, що і за відеозверненням Подщипкова і за новим кримінальним провадженням щодо «112» стоїть голова Офісу президента Андрій Богдан. Отримати відповідь Богдана з цього приводу theБабелю не вдалося: він не прочитав надіслані йому запитання. «Його мета – нібито отримати контроль над найрейтинговішим інформаційним каналом країни та вивести його зі сфери впливу близького друга Володимира Путіна Медведчука. І хоча стосунки в Богдана з Бакановим напружені, у цьому разі СБУ з ОП працюють синхронно», – зазначає видання.
Санкцію на арешт майна «112-го» може дати вже новий генпрокурор: найвірогідніший претендент – заступник голови ОП Руслан Рябошапка, якого до команди Володимира Зеленського привів Богдан. Якщо майбутній генпрокурор накладе арешт на майно «112 каналу», Агентство з розшуку і менеджменту активів (АРМА) зможе передати це майно в управління компанії, яка виграє відповідний конкурс. Поки такий конкурс не оголошено, назви компаній-претендентів теж не відомі.
Нагадаємо, в липні 2019-го, Андрій Подщипков у ролику на YouTube звернувся до новообраного президента Володимира Зеленського. Він назвав себе єдиним законним власником каналу, заявив про його «рейдерське захоплення» і закликав притягнути до кримінальної відповідальності низку осіб, пов’язаних із каналом і попередньою владою. Андрій Подщипков разом із Віктором Зубрицьким, який був названий креативним продюсером, стверджували, що влада Петра Порошенка хотіли купити канал і постійно на них тиснула у зв’язку зі співпрацею з оточенням Віктора Януковича – екс-міністром МВС Віталієм Захарченком. На початку 2016-го Подщипков виїхав з України, у вересні 2016 року він просив політпритулку в Брюсселі, однак так його й не отримав. Віктор Зубрицький в липні 2019-го запевняв, що власник телеканалу – це він, Подщипков ніколи ним не був, заяву про рейдерство він зробив нібито під тиском. Також Віктор Зубрицький розповів theБабелю, що поки Подщипков жив у Брюсселі, він платив йому зарплату – 20 тисяч доларів на місяць.
У грудні 2018 року власником «112 Україна» став член політради партії «Опозиційна платформа – За життя» та давній політичний і бізнес-партнер Віктора Медведчука Тарас Козак. Телеканал обійшовся йому в 73 млн гривень, він купив його у громадянина Німеччини Едуарда Катца, який, за даними «Радіо Свобода», продавав уживані автомобілі.
Фото: «112»