Після показу в Sala Darsena, як повідомляє «Радіо Прага», глядачі аплодували фільму. Частина людей залишила зал до закінчення стрічки, оскільки не змогла витримати реалістичних сцен насильства. Кінокритик Єгор Бєліков з «Искусство кино» у своєму Telegram-каналі називає картину «останнім фільмом про війну» і дає такий опис:
«”Розфарбований птах” – останній фільм про війну, більше вже не треба. Шестирічну дитину нещадно б’ють, ґвалтують; клюють, закопаного до голови в землю, птахи; він особисто відрізає голову козлу (з убитих у фільмі тварин можна організувати контактний зоопарк). Навколо – холокост. Режисер-нелюд-чех Вацлав Маргоул таким чином витруює зі звичних екранних військових жахів найменший естетизм, символізм та інше наносне – це просто жесть, і все, в ній немає ні окремого від’ємного авторського сенсу, ні підтексту, і ти просто дубієш три години разом із головним героєм, який до гранд-фіналу перетворюється на німого нелюда, який забув навіть своє ім’я. Ще це, напевно, найбільший продакшен у новітній історії авторського кіно: здається, ніби художник-постановник вибудував для Маргоула з дощок і бруду цілу Східну Європу, настільки багато там суто германівської екранної фактури. Фільм точно піде на призи Венеційського фесту».
Фільм Вацлава Маргоула заснований на автобіографічному романі Єжи Косинського і розповідає про єврейського хлопчика, якого батьки відправили подалі від єврейських погромів у Східну Європу. Коли помирає його тітка, хлопчикові доводиться поневірятися селами Польщі та України в розпал війни і боротися за виживання.
«Розфарбований птах» зібрав у своєму касті крім початківця Петра Котлара, іменитих акторів: Стеллана Скашгорда, Удо Кіра, Гарві Кейтеля, Баррі Пеппера та ін. Символічно, що в фільмі знявся Олексій Кравченко, який зіграв головну роль в ідейному передвісникові картини – «Іди і дивись» Елема Клімова.
Фільм створений Чехією, Словаччиною, Україною і Польщею. Українським продюсером фільму став Ігор Савиченко з продакшену Directory Films. Проект Вацлава Маргоула став переможцем 9-го пітчингу Держкіно України й отримав державну підтримку в розмірі 9 млн грн.
Також ми продовжуємо стежити за прем’єрами інших фільмів, до яких доклали руку українці: «Атлантидою» Валентина Васяновича, «Стасісом» Мантаса Кведаравічюса і «Державними похоронами» Сергія Лозниці.
Фото: Silver Screen