Навесні 2019 року на екрани вийде нове творіння Ахтема Сеїтаблаєва – екранізація роману Івана Франка «Захар Беркут», у якій головну роль зіграв Роберт Патрік, більш відомий як Т-1000 з другої частини «Термінатора». Ідея такого кастингу мені настільки сподобалася, що я швидко склала список потенційних претендентів на майбутні екранізації української кінокласики. Хто ж, на ваш погляд, має у них грати?
«Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
Соціальна драма Панаса Мирного про парубка, який через тяготи підневільного життя стає жорстоким розбійником, потребує талановитого драматичного актора, який водночас достатньо симпатичний, щоб ми йому співпереживали. Раян Гослінг у «Тому, хто біжить по лезу 2049» вже зображував страждання через своє походження і соціальну несправедливість (Чіпка дізнається, що його дід – насправді пан), а досвід кривавого «Драйву» допоможе акторові зробити сцену вбивства сторожа реалістичнішою.
З іншого боку, голлівудський красень №1 Тімоті Шаламе надто гарний зі стрижкою «під горщик», щоб проігнорувати його кандидатуру на роль простого українського хлопця. У Джона Красінські ж інша перевага: з ним не знадобиться актор, який зіграє героя в юному віці (як відомо, збриваючи бороду, Красінські перетворюється на 13-річного хлопчака, тоді як з бородою стає менш брутальною версією Джона Бернтала).
«Кайдашева сім’я»
Можливо, Маруся Кайдашиха – не та роль, за яку амбітні красуні мріють отримати «Оскара» (хоча б тому, що у творі старша невістка вибиває нашій героїні око), але варіант майже безпрограшний – до того ж українські режисери хочуть зняти цілих дві версії повісті Нечуй-Левицького. Ставку варто зробити на актрис, яким вже вдавалися жахливі екранні перевтілення. Марго Роббі приголомшливо зіграла «реднечку» Тоню Гардінг у торішній спортивній драмі. Ніколь Кідман зобразила в свіжому трилері «Руйнівник» поліцейську, що опустилася на самісіньке дно.
А Шарліз Терон переживала такі метаморфози принамні двічі: в «Монстрі» (за роль у якому отримала «Оскара» – але ніколи не пізно додати до нього другий) і в нещодавній «Таллі». Крім того, в «Атомній блондинці» вона чудово билася, що додає очок потенційній претендентці на роль Кайдашихи; а в житті актриса хвацько лається африкаанс – чому б їй не освоїти і кілька триповерхових конструкцій солов’їною?
«Лісова пісня»
Драма-феєрія Лесі Українки приречена стати мюзиклом – а значить, перевага буде у співачок. Уродженка України Мілла Йовович як ніхто інший може заспівати «ох-тьох-тьох» так, що ви повірите в те, що вона все свідоме життя спілкувалася з придунайськими солов’ями, а не знімалася в продовженнях «Обителі зла». Кара Делевінь своєю чергою володіє не тільки необхідним для ролі слухом (вона співає, грає на гітарі та ударних – про всяк випадок, якщо потрібна буде більш галаслива Мавка), але й ельфійською зовнішністю. Тендітна ж Руні Мара як ніхто інший зможе зобразити чергову manic pixie dream girl – перед тим, як розчинитися в повітрі, така Мавка допоможе Лукашеві знайти себе, влаштуватися на роботу і подолати шкідливі звички.
«Тарас Бульба»
Оскільки ми вирішили брати у Голлівуду все найкраще, то й «Тарас Бульба» має бути не просто екранізацією Гоголя, а ремейком однойменного американського фільму 1962 року з Юлом Бріннером у головній ролі. Гідних наступників у головноюї лисини 60-х не так уже й багато, тому просто уявіть, кому з цих бойових чоловіків – Брюсу Віллісу, Джейсону Стейтону або Двейну Джонсону, – більше личитиме козацький оселедець, і проголосуйте.
«Енеїда»
Еней був, звичайно, парубком моторним, але спуск у пекло заради можливості поговорити з батьком – це щось за Фрейдом. Тому на роль троянського козака потрібен актор, за плечима якого не тільки екшени, а й психологічні драми. Хоакін Фенікс як ніхто інший підходить під ці вимоги, а Джейку Джилленхолу давно час перестати соромитися ролі в «Принці Персії» і зробити коло пошани українським степом з оголеним торсом і шашкою наголо. Щодо «Полдарку» та інших костюмованих драм Айдана Тернера, то він начебто створений для того, щоб носити розшиті меандрами сувої і кожухи.
«Маруся Чурай»
Звичайно, роль легендарної української піснярки бажано віддати актрисі українського походження. Оскільки Мілла Йовович вже вирушила на інший кастинг, залишаються Міла Куніс, яку варто вже задобрити після казусу в Чернівцях, і Таїсса Фарміга – є версія, згідно з якою Маруся після свого суду стала черницею, тож відповідна роль актриси в нещодавньому хорорі навіть піде на користь . Емілія Кларк не може похвалитися чернівецьким корінням, зате з нею «Маруся» може обернутися на справжню епопею: дивіться самі – універсал від Хмельницького не встигають доставити до місця страти, Емілію в образі Марусі спалюють на вогнищі, а потім… І не треба заздалегідь пирхати – якісне українське фентезі зараз вкрай затребуване.