Незабаром після цього інциденту журналісти видання Boston Globe з посиланням на власні джерела з’ясували, що в президентській адміністрації США є спеціальний штат «твіт-райтерів», які пишуть повідомлення для соцмереж Дональда Трампа і навмисно роблять в них поширені помилки. Хоча президент не раз говорив, що веде Twitter сам. За його словами, часом він пише твіти, сидячи в ліжку, іноді – за сніданком або ланчем.
Але це все квіточки: найбільший удар по Трампу-блогеру припав з боку федерального судді в Нью-Йорку, який постановив, що президент США Дональд Трамп не має права блокувати користувачів Twitter через критику на свою адресу. Cуд визнав бани порушенням Першої поправки до Конституції США.
Колективний позов був поданий ще в липні 2017 року користувачами, яких заблокував президент. До теперішнього часу Трамп заблокував близько 150 верифікованих користувачів соцмережі (з синьою галочкою) і ще сотні звичайних акаунтів.
У Міністерстві юстиції США заявили, що «з повагою змушені не погодитися» з рішенням суду і зараз продумують подальші кроки. Білий дім має 60 днів для подачі апеляції.
Дональд Трамп досить лаконічно і по-блогерськи відреагував на заборону судді.