В указі президента України від 16 квітня 1997 року № 332 «Про державну економічну підтримку вітчизняних друкованих засобів масової інформації» йдеться:
«Визнати за необхідне здійснювати, починаючи з 1997 року, заходи, спрямовані на державну економічну підтримку вітчизняних друкованих засобів масової інформації, засновниками яких є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, творчі спілки України, громадські організації, державні науково-дослідні установи та навчальні заклади, трудові та журналістські колективи редакцій. Таку підтримку здійснювати, зокрема, шляхом регулювання тарифів на поліграфічні послуги з друку, транспортних перевезень та розповсюдження газет та журналів».
1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Це був один із кроків на виконання Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи. Закон повинен обмежити вплив держави на ЗМІ й інтегрувати вітчизняний медіасегмент у світовий інформаційний простір.
Крім того, заступник голови Адміністрації президента Кирило Тимошенко в коментарі «Детектор Медіа» заявив, що команда АП розробляє цілий пакет законопроектів з медіаіндустрії. Серед них буде закон про деолігархізацію ЗМІ.
«У мене вже є певні напрацювання. Це можна назвати деолігархізацією ЗМІ. Це комплекс заходів, який позбавить ЗМІ впливу власників – не стільки на ЗМІ, скільки на редакційну політику. Проблема не в тому, хто власник каналу, а в тому – що власник має важіль впливу на інформаційну редакційну політику», – зазначив він.
Раніше ми повідомляли, що Держкомтелерадіо реформувало 92% комунальних друкованих ЗМІ.
Фото: сайт президента України