Нагадаємо, прес-секретар президента України Юлія Мендель відтіснила журналіста програми «Схеми» проекту «Радіо Свобода» Сергія Андрушка, коли він намагався поставити запитання голові Офісу президента Андрію Богдану і президентові Зеленському.
Сама Мендель на своїй сторінці в Facebook написала, що не штовхала журналіста, а зупиняла. Також вона зазначила, що Сергій Андрушко – «не найніжніший джентльмен».
«У США “ні” для журналіста означає неможливість підходити до першої особи. Інакше журналіста заарештують. Медіа наполягають, але не кидаються… Можливо, мої прохання дещо не дотягують до високих стандартів. Але Сергій Андрушко – не найніжніший джентльмен. На відео видно, що я його не штовхала і не кидалася, а зупиняла. Хочемо цивілізованої поведінки – давайте на цивілізоване “ні” не накидатися на делегацію заради красивої картинки», – написала Мендель у соцмережі.
Незабаром редакція програми «Схеми» на своїй сторінці в Facebook, «щоб уникнути маніпуляцій з боку представників Офісу президента і спікера Зеленського», опублікувала повне відео спілкування Андрушка з Мендель і спроби журналіста отримати коментарі.
Інцидент викликав хвилю обговорень у мережі та ЗМІ. «Телекритика» промоніторила Facebook-сторінки українських журналістів і зібрала їхні реакції:
Михайло Ткач, журналіст програми «Схеми» проекту «Радіо Свобода» один із перших дав коментар щодо інциденту: «Хто може пояснити, в якій цивілізованій країні світу прес-секретар президента дозволяє собі таке в момент, коли журналіст хоче поставити запитання першим особам!»
Дмитро Реплянчук, журналіст «Слідство.Info» вважає, що «на Юлію Мендель було б правильно написати заяву за 171-ю статтею (перешкоджання журналістсьткій діяльності)».
Марина Ансіфорова, журналістка проекту «Bihus.Info» на своїй сторінці у Facebook цікавиться, чи дійсно керівники прес-секретарів просять їх «докладати всіх зусиль до того, щоб журналісти не могли поставити незручне запитання».
Тетяна Козирєва, журналістка BuzzFeed News, так прокоментувала ситуацію: «Кожен порядний журналіст тепер із думками із #freehugswithiuliia».
Тетяна Даниленко, журналістка «Радіо НВ»: «Влади змінюються, а їхні повадки – не дуже».
Микола Фельдман, журналіст, засновник Flower.vision, вважає, що Мендель «має бути притягнута до відповідальності із забороною обіймати посаду прес-секретаря».
Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України заявив, що прес-секретар президента не має права фізично перешкоджати роботі журналістів і попросив Офіс президента та Юлію Мендель «переглянути ставлення до журналістів, вибачитися за некоректні заяви та прикрі ситуації, які трапилися».
Данило Мокрик, журналіст «Bihus.Info» вважає, що президент Зеленський повинен звільнити Юлію Мендель. «Якщо президент не звільнить Мендель, то це означає, що він підтримує таку поведінку і розпускання рук. І тоді він прямо визнає себе ворогом ЗМІ, свободи слова та відкритості», – написав журналіст.
Настя Станко, журналістка «Громадського телебачення», вважає, що Мендель потрібно працювати охоронцем.
Іван Гребенюк, журналіст «Настоящего времени» прокоментував: «Це, я так розумію, нова (забута стара) реальність зі свободою слова і демократичними процесами в Україні?»
Нагадаємо, Володимир Зеленський раніше заявляв, що має намір дати прес-конференцію у жовтні.
Фото: скріншот відео «Радіо Свобода»
Підписуйтеся на «Телекритику» в Telegram і на Facebook!