Американські об’єднання правовласників MPAA (Motion Picture Association of America), RIAA (Recording Industry Association of America) та інші асоціації внесли до порядку денного торгової угоди між США і Великою Британією блокування піратських сайтів. Ця практика вже застосовується у Британії, і антипіратські групи сподіваються домогтися того ж у Америці, пише torrentfreak.
Це вже не перша спроба пролобіювати таку норму. У 2011 році в Палату представників Конгресу США був внесений законопроект Stop Online Piracy Act (SOPA), який розширював можливості американських правоохоронних органів і правовласників у боротьбі з торгівлею інтелектуальною власністю, але він зіткнувся з протестами і в 2012 році був відкладений на невизначений час. Зараз, після протестів проти SOPA, блокування сайтів, які порушують права інтелектуальної власності, в США застосовується рідше, ніж у інших країнах.
Укладення торговельної угоди обов’язкове напередодні Brexit. Для розстановки пріоритетів у новій угоді Торговий представник США (USTR) запитав їх у громадських груп. У відповідь RIAA, що спеціалізується на захисті музики, звернула увагу на легкість блокування правовласниками крадіїв контенту у Великій Британії і висловила бажання побачити те саме в США.
«Блокування сайтів є високоефективної формою забезпечення дотримання авторських прав у Великій Британії і в багатьох інших юрисдикціях по всьому світу і є критично важливим інструментом у забезпеченні законної торгівлі цифровими продуктами і послугами», – відзначили в RIAA.
Також вони заявили, що 63 музичних сайти були заблоковані з ініціативи правовласників, що привело до скорочення трафіку на цих сайтах приблизно на 75%.
RIAA і MPAA у цих вимогах підтримали Digital Creators, в яку входять Асоціація американських видавців і News Media Alliance. Це свідчить про те, що основні групи правовласників більше не уникають теми блокування сайтів-порушників у США.
Українська антипіратська ініціатива «Чисте небо» зазначає, що в Україні вже ухвалено закони, що дають змогу правовласникам за належного доведення своїх прав оперативно обмежувати неліцензійний доступ до свого контенту, звернувшись до провайдера інтернету. Закон «Про державну підтримку кінематографії», ухвалений у 2017 році, містить механізм такого блокування і вже зараз дає змогу захищати авторське право.
Зазначимо, законослухняні провайдери дотримуються процедури і блокують піратські сайти. Однак департамент інтелектуальної власності при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) не може розпочати виконання своїх функцій в повному обсязі в частині складання протоколів про адміністративні порушення державними інспекторами з питань інтелектуальної власності, оскільки така штатна посада досі не затверджена.
Нагадаємо, в січні Netflix став першим стримінговим сервісом, який приєднався до асоціації MPAA нарівні з Disney, Paramount, Sony, Universal, Warner Bros. і Fox. Основним завданням Асоціації є захист авторських прав та лобіювання посилення законодавства в цій сфері.
Фото: pixabay