Екс-президент Петро Порошенко став одним із акціонерів єдиного провайдера ефірного цифрового телебачення – компанії «Зеонбуд». Про це в ефірі «Радіо НВ» повідомила експерт ГО «Інформаційна безпека», екс-заступник міністра інформаційної політики та керуючий партнер рекламного агентства Arena Media Expert Тетяна Попова.
З її слів, «Зеонбудом» володіли Дмитро Фірташ, Рінат Ахметов і сім’я Януковича. Однак минулого року, після того як Нацрада з питань телебачення і радіомовлення заблокував ініціативу державного Концерну РРТ зі встановлення додаткових цифрових передавачів для розширення покриття ефірної цифрової мережі Т2 і будівництва власної мережі, один із власників у «Зеонбуду» змінився.
«”Зеонбуд” сьогодні покриває близько 70% території України. Причому донедавна там серед власників значилася, здається, родина Януковичів. Він («Зеонбуд». – Ред.) абсолютно не збирається допокривати всю територію України – потрібно або доставити передавачі, або змінити модуляцію. Я пропонувала, щоб Концерн РРТ доставляв передавачі – їм не дали права, заблокували люди з Нацради. Після чого один зі власників у «Зеонбуду» змінився, і нова сім’я стала власником. Кажуть, що це колишній президент, новий колишній президент. Була співвласником сім’я Януковича, а після того, як заблокували і не дали КРРТ встановити свої цифрові передавачі, здається, тоді власником став Порошенко», – вважає Тетяна Попова.
Нагадаємо, у квітні стало відомо про те, що у «Зеонбуду» з’явилися 4 нові власники: п’ять латвійців змінили трьох кіпріотів із часткою володіння 75%, решта 25% залишилися за британцем. Угода з латвійцями відбулася 11 листопада 2018 року.
Як повідомлялося раніше, в січні між КРРТ і «Зеонбудом» виник конфлікт через непідписання договору про співпрацю на 2019-й – компанії не зійшлися в ціні за надані Концерном РРТ послуги для «Зеонбуду». Через відсутність договору із «Зеонбудом» на 2019-й, КРРТ погрожував відключити ефірну цифру 18 березня – напередодні президентських виборів. Компанії мали домовитися про нові тарифи до 1 травня, але цього не сталося, після чого стало відомо про судові позови компаній одна до одної з метою підписання контракту на своїх умовах.
Нагадаємо, минулого року «Зеонбуд» погодився з наявністю «білих плям» у своєму покритті та дав обіцянку до 1 січня 2019 року добудувати цифрову мережу першого мультиплексу МХ-1 у 47 населених пунктах у 19 областях України. Але в жовтні 2018-го провайдер офіційно від цього відмовився. Через два місяці Нацрада заявила про нові домовленості з провайдером і 13 грудня ухвалила рішення звернутися до Українського державного центру радіочастот для прорахунку 41 додаткової частоти для розширення мережі МХ-1. Список населених пунктів було складено учасниками індустрії, у його формуванні брали участь, зокрема, телегрупи. «Зеонбуд» погодився витратити 93 млн гривень власних коштів – саме в цю суму провайдер оцінив вартість добудови мережі.
Фото: Анна Федорук