Екс-президент і голова партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко заявив, що готовий пройти детектор брехні в прямому ефірі на каналі «Прямий». Про це він повідомив під час брифінгу, який він дав після допиту в ДБР. Голова ДБР Роман Труба запропонував екс-президентові пройти поліграф у відомстві.
У екс-президента вже є перелік запитань від телеканалу. «Я не довіряю Державному бюро розслідувань, я не довіряю їхньому керівництву, я не вірю в об’єктивність і неупередженість слідства. Водночас на “Прямому” каналі ті запитання (у мене є цей перелік), які вони хотіли озвучити, я готовий пройти детектор брехні на «Прямому» каналі в прямому ефірі. Коли я це запропонував – у них (ДБР. – Ред.) великого ентузіазму з цього приводу не було», – розповів президент, не повідомивши, яким чином отримав запитання від телеканалу.
https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/2277785952340298/
Директор ДБР Роман Труба у Telegram повідомив, що сьогоднішній допит екс-президента тривав дві години і стосувався справи купівлі-продажу телеканалу «Прямий», у якій Петро Порошенко проходить як свідок. Він припустив, що наступний допит буде проведений із застосуванням поліграфа.
Нагадаємо, Порошенко також заявив про спроби рейдерства «Прямого» з боку Андрія Портнова, заперечуючи свою причетність до телеканалу. Адвокат екс-гаранта Ігор Головань висловив думку, що у ДБР немає необхідності в проведенні допитів, виклики на допит робляться нібито «для шоу».
3 липня Андрій Портнов повідомив, що суд задовольнив клопотання слідчих ДБР за його заявою про доступ до документів на підприємстві «Кузня на Рибальському» (продано восени 2018-го Сергію Тігіпку) і телеканалі «Прямий». За твердженням Андрія Портнова, акції телеканалу були оформлені Петром Порошенком на кіпрську компанію через «підставну особу» – екс-регіонала Володимира Макеєнка, а зазначена угода, як і фінансування каналу, здійснювалася «вкраденими з українського бюджету грошима, відмитим в офшорних зонах, недоодержаними у вигляді податків, проведеними між підставними особами і оформленими фіктивними торговими операціями в іноземних юрисдикціях».
Зазначимо, телеканал «Прямий» розпочав мовлення 24 серпня 2017 року, замінивши собою телеканал «Тоніс», який 2011–2017-му пов’язували з Олександром Януковичем. Екс-регіонал Володимир Макеєнко з’явився в структурі власності телеканалу в березні 2017 року, ставши власником 9,5% «Тонісу», а вже в липні 2017 року йому безпосередньо належало 100% телеканалу. Він запевняв членів Нацради, що придбав канал на кошти, зароблені від продажу частки в страховій компанії.
Офіційно «Прямий» належить екс-регіоналові Володимиру Макеєнку, але його реальним власником ЗМІ називали Ігоря Кононенка – першого заступника голови фракції БПП, однокурсника і бізнес-партнера екс-президента. На початку 2000-х Володимир Макеєнко працював із Петром Порошенком у фракції «Солідарність», а в 2015-му був кандидатом на посаду мера Києва від партії «Наш край», яку в ЗМІ називають технічним проектом Порошенка. Сьогодні він входить до політради «Нашого краю». Восени 2017-го в структурі власності «Прямого» з’явився кіпрський офшор Parlimo Trading Limited, який, за даними «Наших грошей», пов’язаний з «Українською національною лотереєю», що перебуває у сфері впливу народних депутатів від БПП Олександра Третьякова і Гліба Загорія.
24 червня відбулися збори колективу «Прямого» з офіційним власником Володимиром Макеєнком, на яких був присутній Петро Порошенко. Під час зустрічі Володимир Макеєнко представив колективу телеведучу Світлану Орловську як нового керівника каналу, а Петро Порошенко подякував колективу за підтримку. Під час виборчих кампаній телеканал критикували за піар влади та Петра Порошенка, поєднаний із критикою на адресу головних опонентів – Юлії Тимошенко та Володимира Зеленського. Також телеканал відзначився піаром кандидата в президенти Юрія Бойка.