Фактично, влада хоче, щоб соціальні платформи були узаконені та несли пряму відповідальність за контент, який вони публікують, повідомляє The Guardian.
Міністр цифрових технологій Марго Джеймс заявила, що уряд запровадить закони, які змусять платформи соціальних мереж видаляти нелегальний контент і встановлювати пріоритети захисту користувачів, що виходять за рамки їхніх комерційних інтересів.
«Компанії, що займаються соціальними мережами, які мають бути відповідальними, особливо щодо молодих користувачів, схоже, не поспішають ділитися життєво важливими даними з вченими, які могли б допомогти у вирішенні реальних проблем, з якими стикається наша молодь у віртуальному світі», – каже голова комітету з науки і технологій Норман Лемб.
Уряд замислився про регуляцію після кампанії Яна Рассела. Ян – батько Моллі Рассел, 14-річної дівчинки, яка наклала на себе руки в листопаді 2017 року. Пізніше її сім’я виявила, що дочка бачила контент у соціальних мережах, пов’язаний з тривогою, депресією, завданням собі шкоди і самогубствами.
«Без сумніву, Instagram допоміг вбити мою дочку», – каже Ян. Він звинуватив алгоритми, які застосовує соцплатформа, в тому, що вона могла переглядати шкідливий контент.
Глава Instagram Адам Моссері визнав, що Instagram ще не допрацював свою платформу для уникнення таких трагічних випадків, а покладається на користувачів, які повідомляють про зазначений контент адміністраторам.
Нещодавно ми писали про те, що Facebook таємно платить молодим користувачам за використання їхніх особистих даних.
Фото: Getty Images