Тепер користувачі Instagram можуть повідомляти про неправдивий контент і очікувати, що його перевірять. Цю роботу виконуватиме група фахівців, які підписали Кодекс принципів Міжнародної мережі фактчекінгу. Про це пише Poynter.
Сьогодні Facebook оголосив, що розширює свою програму перевірки фактів (3PFC) на Instagram, який він купив сім років тому. Вона стартує у Сполучених Штатах і за два тижні має охопити всіх міжнародних користувачів. Щоб повідомити про підозрілий контенті, юзерам достатньо буде натиснути на три крапки у верхньому правому куті будь-якого посту в Instagram, обрати опцію «Це недоречно», а потім – «Хибна інформація». Ці пости перевірять члени Міжнародної мережі фактчекінгу, які вже працювали з 3PFC у більш як 30 країнах.
Пости, помічені фахівцями як помилкові, не видалятимуться з платформи. Зі слів представника Instagram Стефані Отвей, їх поширення за допомогою хештегів стане недоступним. Ось приклад того, як будуть відбуватися перевірки: припустімо, хтось публікує зображення з написом «2 + 2 = 5» і використовує хештег #MathExpert для просування своєї публікації в Instagram. У ту мить, коли фахівець оцінює це повідомлення як помилкове, цей фрагмент контенту перестає відображатися на сторінці хештегу #MathExpert. «У Facebook пости стають популярними завдяки репостам. У Instagram люди використовують кілька хештегів для просування свого контенту, щоб він відображався на різних сторінках, – пояснює Отвей. – Саме з цим ми будемо працювати».
Процес перевірки фактів у Instagram відрізнятиметься від того, як це відбувається в новинній стрічці Facebook. У новій системі користувач, який публікує неоднозначний контент, не отримає ні повідомлення про перевірку, ні висновку спеціаліста, який перевірив факт. За допомогою цієї програми Instagram хоче отримати якнайбільше «сигналів» від людей (користувачів і перевіряльників) для навчання штучного інтелекту і перестати покладатися тільки на спільноту для виявлення дезінформації.
Нагадаємо, днями «Телекритика» писала, що в месенджерах з’явився бот для перевірки інформації.
Фото: Unsplash