За оцінкою розробника, продовження застосування поточних методів боротьби з месенджером найближчими місяцями може коштувати російським компаніям $1 млрд. Якщо поточні методи блокування сервісу продовжать реалізовуватися до кінця року, то майже таку ж суму можуть недоотримати американські Amazon і Google. Про це повідомляє видання «Комерсант».
Обмеження доступу до Telegram, згідно з рішенням суду, почалося в Росії 16 квітня. Telegram ухилився від блокування, використовуючи сервіси Amazon, Google та інші. За нинішніми даними Роскомнагляд вніс до чорного списку близько 18 мільйонів IP-адрес. Це призводить до ускладнень у роботі інтернет-сервісів самої Google, а також сторонніх компаній.
Повідомляється, що постраждало близько 400 російських організацій, що використовують Google і Amazon. У них спостерігаються збої в роботі сховищ даних, бізнес-додатків, систем штучного інтелекту, геолокації, платежів, взаємодії з банками, обслуговування клієнтів тощо.
З початку блокування Telegram Роскомнагляд отримав понад 46 тисяч скарг.
Причиною блокування месенджера стала відмова сервісу надати ФСБ ключі шифрування, які дали б змогу читати листування користувачів.