У повідомленні Британського торгового реєстру сказано, що 15 березня 2019 року компанія Telegram Messenger LLP буде вилучена з реєстру зареєстрованих компаній, а після ліквідації «всі права та майно належатимуть Короні». Таке формулювання означає, що всі активи, які на той момент залишаться у власності компанії, повинні будуть перейти владі країни.
Telegram Messenger LLP контролюється Павлом Дуровим, який 19 грудня 2018 року і звернувся із заявою про ліквідацію компанії. Згідно із законодавством, учасники товариства з обмеженою відповідальністю (LLP) можуть відновити юридичну особу, звернувшись до суду та сплативши витрати.
На компанію Telegram Messenger LLP у магазинах застосунків оформлено застосунок Telegram X: альтернативна версія оригінального месенджера. Також ця компанія значиться розробником програми Telegram для Windows Phone і десктопного клієнта для Mac OS. Видавцем основного застосунку Telegram для iOS значиться компанія Telegram LLC, а для Android – Telegram FZ-LLC: їх ліквідація не торкнеться.
Чому Павло Дуров подав заяву про ліквідацію – поки невідомо, але це може бути пов’язано з тим, що Дуров планує запустити блокчейн-проект TON і месенджер буде переведений на компанії, пов’язані з TON.
Якщо криптовалюта від Павла Дурова буде зав’язана на Telegram, то інвестори захочуть отримати частковий контроль над месенджером. Швидше за все, для цього сервіс обміну повідомленнями і буде переведений на нову компанію. У лютому 2018 року Павло Дуров відкрив британську компанію Telegram UK Holding limited. Єдиним акціонером компанії вказана Telegram Group Inc.
За даними російських ЗМІ, в новий блокчейн-проект вклалися засновник Qiwi Сергій Солонін, співзасновник «Вімм-Білль-Данна» Давид Якобашвілі та Роман Абрамович. Останній, за даними «Ведомостей», вклав у TON близько $300 млн на ранніх стадіях ICO, тому може стати одним із основних інвесторів майбутнього проекту.
«Телекритика» писала про те, що в 2019 році Роскомнадзор спробує знову заблокувати Telegram, запровадивши нову технологію боротьби із забороненими сайтами і сервісами.
Фото: Getty Images