За другу половину 2018 року «Чисте небо» отримало близько 100 повідомлень про 33 провайдерів, що піратять, повідомляє ініціатива. Серед них було п’ять львівських, чотири чернівецькі, три харківські, два одеські, два київські. З 33 отриманих запитів на перевірку провайдерів у 17 був контракт на трансляцію, 14 перебувають на етапі очікування підтвердження порушення і за двома вже ведеться досудове розслідування.
Коли інформація про нового або підозрілого провайдера потрапляє до правовласників, вони перевіряють стан відносин з ним. Якщо контракту на трансляцію контенту дійсно немає, то з компанією зв’язуються. За підсумками переговорів або провайдер укладає договір, або правовласник починає юридичні дії з фіксування правопорушення та подачі позову до суду.
«Ефективна боротьба з крадіжками контенту потребує участі всього залученого легального бізнесу. У тому числі провайдерів інтернету і платного телебачення. З огляду на гіперлокальність і територіальну роздробленість цього бізнесу, ми дуже розраховуємо на людей «на місцях», які знають своїх сусідів і можуть попросити нас перевірити їх. Адже якщо сусід не платить retransmission fee, його цивілізований конкурент потрапляє в нерівні конкурентні умови. Це й несправедливо, і створює бар’єр у розвитку всієї спільноти», – каже голова об’єднання Катерина Федорова
Нагадаємо, в січні в «Чистому небі» запровадили правило «партнерського принципу» – асоціація пропонує партнерам розривати договори з провайдерами, викритими на піратстві.
Фото: pixabay