«Клаас Релотій, репортер і редактор, підробляв свої статті в великому масштабі та навіть придумував героїв, обманюючи своїх колег і читачів. Це було виявлено в результаті консультацій, внутрішнього розслідування і, зрештою, всебічного зізнання самого редактора», – повідомило видання у среду, 19 грудня.
Перші підозри про неправдиву інформації в статтях журналіста виникли після публікації Jaeger’s Border у листопаді 2018 року. У статті йшлося про американську групу бойовиків, яка патрулює кордон між Мексикою та Сполученими Штатами.
Спочатку журналіст все заперечував, однак минулого тижня зізнався у своїх махінаціях. Він вигадав цілі уривки не тільки в згаданій вище статті, а й у низці інших робіт.
Клаас Релотій обманював навмисно, методично і зі злочинним умислом. У своїх статтях він цитував, розповідав історії, згадував людей, з якими ніколи не спілкувався. Клаас використовував для своїх матеріалів фото- і відеоконтент людей, які ніби й існують, але насправді жодного стосунку до змісту статей Клааса не мають.
Вперше Релотій написав для Der Spiegel як фрілансера, та останні півтора року він працював редактором. За 7 років у виданні було опубліковано близько 60 статей скандального журналіста, 14 з яких, за визнанням Клааса Релотія, були частково вигадані. Саме видання сумнівається в цій цифрі, адже робота з викриття фальшивої роботи журналіста тільки почалася.
Клаас Релотій також працював на інші медіа в Німеччині та за кордоном: Neue Zürcher Zeitung am Sonntag, Financial Times Deutschland, Die Tageszeitung, Die Welt, Süddeutsche Zeitung Magazin, Weltwoche, Zeit Online і Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung й ін.
Для детального розслідування справи керівництво Der Spiegel створить комісію. Видання публічно повідомить про результати проведеного розслідування і дасть рекомендації з поліпшення заходів безпеки.
Нещодавно миписали статтю про серіал BBC «Преса» . Серіал не привернув уваги обивателів, однак для журналістів став маленькою віддушиною. У серіалі чудово показали, чому трапляються казуси на кшталт публікації статей, прикрашених неіснуючими фактами, і чи варто скептично ставитися до журналістики. «Телекритика» радить серіал до перегляду
Фото: Twitter