Про це повідомляє на своєму сайті «112 Україна». Це також підтверджують дані державного реєстру підприємств – нардеп володіє всіма компаніями групи «112» безпосередньо. Мовник не повідомляє подробиці укладення угоди, наводячи біографію і цитату політика про нібито тиск влади і свободу слова на каналі.
«Безсумнівно, це велика відповідальність. Я впевнений, що ми зможемо закріпити лідерські позиції каналу в інформаційному сегменті та зробити його одним із найкращих телеканалів України. Обіцяю забезпечити безперебійну роботу каналу, незважаючи на тиск з боку влади. І, звичайно, гарантую відсутність будь-якого втручання в редакційну політику», – заявив Тарас Козак.
Нагадаємо, в квітні цього року у «112 Україна» з’явився бенефіціар (до цього структура власності мовника була «закільцьованою», каналом попарно володіли компанії групи) – ним став громадянин Німеччини Едуард Катц. Він володів групою компаній «112» через швейцарське АТ «Плірофоріес АГ», зареєстроване в місті Херізау.
Приблизно тоді ж у ЗМІ з’явилася інформація про те, що власником телеканалу став лідер «Українського вибору» Віктор Медведчук, після чого в ефірі мовника збільшилася кількість згадок останнього. За даними «Радіо Свобода», Катц продає уживані автомобілі. Новий генпродюсер мовника Артем Марчевський у 2015 році брав участь у виборах депутатів до Київської міської ради від партії «Право народу», тісно пов’язаної з «Українським вибором». Паралельно з виходом матеріалу «Радіо Свобода» про Катца телеканал відмовився від програм виробництва «Радіо Свобода», вказавши формальну причину – завершення терміну дії договору.
Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про можливі домовленості представників телеканалу з владою з питання продовження цифрових ліцензій, терміни яких у телеканалу закінчилися 19 вересня. Як писала «Телекритика», Нацрада 18 жовтня ухвалила рішення перенести на необмежений строк питання продовження телеканалу «112 Україна» його п’яти регіональних цифрових ліцензій, записаних на компанії «Аріадна ТВ», «ТВ Вибір», «Партнер ТВ», «Новий формат ТВ »і« Лідер ТВ ». Регулятор послався на отриману судову постанову за позовом телеканалу до регулятора – Окружний адміністративний суд Києва 17 жовтня заборонив регулятору виносити рішення про непродовження ліцензій каналу. Суд взяв до уваги аргументи телеканалу про те, що, зволікаючи з ухваленням рішення, Нацрада була бездіяльною. Згідно із законом, регулятор зобов’язаний розглянути питання про продовження цифрових ліцензій за 60 днів до завершення терміну їх дії.
Як повідомляла «Телекритика», Тарас Козак придбав NewsOne за 41,976 млн гривень. У 2017 році депутат задекларував близько 36,7 млн грн доходу і $95 тис. готівкою. У 2017-му Козак вказав дивіденди 36,3 млн гривень від кіпрської компанії Turul Investments Limited, яка фігурує в структурі власності компанії-монополіста у сфері дистрибуції сигарет «Тедіс Україна». До ребрендингу «Тедіс Україна» називалася «Мегаполіс-Україна», за президентства Віктора Януковича вона отримала монополію на постачання тютюну. За даними «Ліга.net», на вітчизняний ринок «Мегаполіс-Україна» привів Віктор Медведчук, але в компанії це спростовували.
У ЗМІ реальним власником телеканалу NewsOne, а також «112 Україна» називають Віктора Медведчука. Брат Тараса Козака Богдан офіційно виступає бізнес-партнером брата Віктора Медведчука Сергія. Приймальня нардепа Тараса Козака в Києві розташована в одній будівлі з офісом Віктора Медведчука і «Українська вибором». Козак у Києві орендує будинок на 608,9 кв. м у ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-тур», пов’язаного з Медведчуком. Раніше журналісти програми «Схеми» зафіксували, що Тарас Козак і Віктор Медведчук разом літають з Москви до Києва.
Фото: «112 Украина»