Після розслідування справа має надійти до суду. Сервіс запевняє, що доводи кіберполіції не відповідають дійсності.
«Підрахували “відмиті кошти” (донати), вийшло 447 тисяч грн за два роки, загалом $700 на місяць», – сказано в повідомленні на Facebook-сторінці ForkPlayer. Сервіс учергове наголошує, що не займається піратством, оскільки, за заявами представників сервісу, надає платформу для інших плейлистів і отримує дотації від користувачів.
За попередніми даними, в піратську групу входили три людини на чолі з жителем Кропивницького. Творця застосунку, уродженця Кропивницького Олександра Агішева, слідчий Нацполіції підозрює в кримінальному правопорушенні, пов’язаному з незаконними фінансовими операціями. За даними поліції, підозрювані в 2014 році розробили і почали поширювати застосунок для Smart TV і Android TV, що надає доступ до платного відеоконтенту і IРTV (близько 200 каналів). Вони також створили сайт, де розмістили інструкції з користування піратським сервісом і дані для оплати послуг.
Нагадаємо, StarLightMedia та 1+1 Media у серпні 2018-го поскаржилися в кіберполіцію на ForkPlayer. За даними правоохоронців, ForkPlayer був встановлений на 99% смарт-приставок для підключення телевізора до інтернету. І працював він не тільки в Україні, а й у сусідніх державах. На сайті сервісу написано, що 6 жовтня 2017 року його застосунок стояв на 1,4 млн пристроїв.
У грудні кіберполіція відзначала, що експертиза підтвердила шкоду, завдану 1+1 media в розмірі 1 981 866 грн, StarLightMedia – 934 000 грн. Сервіс зазначає, що кримінальну справу було порушено ще рік тому. «Кримінальна справа була порушена 6.03.2018, через два місяці мені надіслали (мабуть, йдеться про правовласників. – Ред.) еmail з пропозицією заплатити їм 1 млн гривень. Як ви бачите, з суми донатів це було просто неможливо», – пише представник ForkPlayer. – Усіх вас, хто підтримує проект фінансово, також звинуватили у фінансуванні незаконних трансляцій телеканалів SLM і 1+1 media».
Нагадаємо, «Телекритика» запустила тривалий спецпроект з антипіратською ініціативою «Чисте небо», у рамках якого ми висвітлюватимемо проблеми культури споживання ТВ-контенту в інтернеті.
Фото: pixabay