4 січня на суспільному радіо Будапешта Civil Radio FM 98.0 стартував новий сезон програми «Голос Будапешта» – єдиної радіопрограми російською мовою в Будапешті та Угорщині. Ведуча програми – Наталія Лященко, директор україномовної волинської радіостанції «Радіо Один», голова Всеукраїнської асоціації мовлення громад. Про це радіоменеджер написала на своїй Facebook-сторінці.
У радіопрограми є окрема Facebook-сторінка, на якій вказано, що проект стартував у ефірі Civil Radio 7 вересня 2018–го. Серед останніх висвітлюваних тем – зокрема, адаптація експатів, пошук роботи, підготовка до співбесіди і правильне складання трудового договору.
У коментарі «Телекритиці» Наталія Лященко відзначила, що проект є некомерційним, він виходить на суспільному радіо раз на тиждень.
«Програма “Голос Будапешта” виходить щотижня з двома повторами. Хронометраж 57 хвилин (3 хвилини на годину станція має право на розміщення реклами). Я щільно працюю з колективом вже багато років, у багатьох інших проектах. Ідея запуску програми була висунута ними. Ця програма – це спроба охопити аудиторію експатів країн колишнього Союзу, передусім – України, оскільки українці – одна з найчисленніших громад в Угорщині. Програма йде в записі, я її виконую самостійно, так як більше часу проводжу в Будапешті. Тематика програми – прикладна – гості програми люди, які є прикладом для слухачів у чомусь, діляться досвідом життя в чужій країні», – повідомила Наталія Лященко.
Угорське Civil Radio позиціонує себе як незалежна від політичних і економічних груп інтересів радіостанція. Радіопередачі мовника висвітлюють питання суспільної тематики, в тому числі питання соціальної справедливості, навколишнього середовища, захисту споживачів, етнічних груп, культурних заходів, свят, традицій, художніх виставок, концертів, виконавського мистецтва тощо. На сайті мовника зазначено, що радіостанція управляється Фондом суспільного радіо, який був створений в Будапешті в 1993 році для підтримки і популяризації неурядового та некомерційного радіомовлення. Цей фонд заснований чотирма асоціаціями, фінансується за рахунок добровільних внесків, грантів та інших форм фінансової допомоги.
Як повідомлялося раніше, державний телеканал іномовлення UATV на початку року відкрив два кореспондентські пункти в Анкарі та Варшаві і повідомив про включення мовника в пакет одного з провайдерів Непалу. У карті покриття каналу Угорщина не фігурує. За іномовлення відповідає Міністерство інформаційної політики, дотація підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення», яке об’єднує UATV і інформаційне агентство «Укрінформ», становить 424 млн 716 тис. гривень з державного бюджету в 2019-му.
Нагадаємо, між Україною і Угорщиною в 2018-м розгорівся скандал навколо питання вивчення української мови в угорськомовних школах півдня Закарпатської області. Після цього Угорщина почала блокувати засідання Комісії Україна-НАТО. Конфлікт був використаний для інформаційної атаки російською пропагандою.
Для колажу використане фото Gettyimages:3367296
Photo by Evans/Three Lions/Getty Images