30 вересня члени Комітету гуманітарної та інформаційної політики першим питанням розглянули поправки до законопроекту №2035, який зобов’язує розкрити структуру власності єдиного провайдера ефірного цифрового телебачення – компанію «Зеонбуд», яка надає послуги з поширення у мережі Т2 32 телеканалів.
«Перша правка стосується того, хто з власників може бути, власне, у «Зеонбуду» – чи це громадяни України, чи з-за кордону. Друга правка стосується терміну набуття чинності цим законом», – сказав голова комітету Олександр Ткаченко на початку засідання.
За результатами голосування, члени Комітету погодилися з правками нардепів до законопроекту і рекомендували парламенту ухвалити документ в у цілому.
Член комітету Микола Княжицький вважає, що законопроект ухвалюється «для перерозподілу власності”Зеонбуду”».
«Обмеження іноземцям бути власниками і небажання прийняти цю прозорість для мене свідчать про темні підкилимні справи», – сказав він.
Нагадаємо, законопроект був зареєстрований 3 вересня народними депутатами від партії «Слуга народу» Олександром Ткаченком, Микитою Потураєвим, Євгеном Кравчуком і Павлом Сушком. 19 вересня законопроект був ухвалений за скороченою процедурою підготовки до другого читання.
Також 30 вересня члени комітету рекомендували парламенту ухвалити в цілому і законопроект №2036 «Про внесення змін до закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” щодо вдосконалення процедури звільнення і призначення членів Нацради».
Микола Княжицький вважає закон про перепризначення членів Національної ради «спірним»: «Фактично пропонується запровадити пакетне голосування. Якщо не будуть проголосовані всі кандидати на вакантні посади окремо, то в цілому все голосування скасовується».
«Це не зовсім пакетне голосування. Це голосування, яке потребує ухвалення рішення, а не відкладання… Питання не в більшості, а в принципі, – відповів Ткаченко. – У законі точно прописано, що голосування здійснюється за рейтингом кандидатів, тому вносити додаткові правки немає сенсу».
Олександр Ткаченко заявив, що важливо забезпечити роботу Нацради і якомога швидше оголосити конкурс на вакантні посади членів регулятора.
Нагадаємо законопроект був внесений народними депутатами від «Слуги народу» Олександром Ткаченком, Микитою Потураєвим, Євгеном Кравчуком і Гео Леросом 3 вересня. Відповідно до законопроекту, після закінчення п’ятирічного терміну повноважень членам Нацради дозволяється виконувати свої обов’язки до призначення наступників. Також документ закріплює обов’язковість одночасного призначення членів Нацради на всі вакантні посади. 19 вересня Рада ухвалила законопроект у першому читанні.
Зазначимо, на початку липня 2019-го завершився п’ятирічний термін повноважень членів Нацради Ольги Герасим’юк, Олександра Ілляшенка й Олега Черниша, призначених Верховною Радою 4 липня 2014 року. Вони продовжують виконувати свої обов’язки, оскільки профільний комітет ВР не оголошував конкурс на вакантні посади.
Фото: tsn.ua