Про це 2 грудня повідомило Мінінформполітики. Нові правила були узгоджені з Державною міграційною службою та Державною прикордонною службою.
Згідно з оновленою інструкцією з погодження в’їзду іноземних журналістів на територію Криму, в’їзд здійснюється за паспортним документом і за наявності спецдозволу.
«Спеціальний дозвіл – документ, який дає право іноземному журналістові в’їхати в Крим і виїхати з нього. Є одноразовим. Для наступних відвідин Криму необхідно отримувати новий спецдозвіл», – повідомили в МІП.
Дозвіл чинний протягом зазначеного в заяві документально підтвердженого терміну, який не може перевищувати дозволений термін перебування іноземця або особи без громадянства на території України і має враховувати термін, необхідний для виїзду за межі України (не менше 3 робочих днів).
Отримати лист-погодження від Мінінформполітики можна після звернення до територіальних органів Держміграційної служби.
«Для цього іноземний журналіст повинен звернутися в МІП з такими документами: заява за встановленим шаблоном, оригінал підтверджувального листа редакції ЗМІ, що містить дані про журналіста та мету відвідання Криму, копія і оригінал журналістського посвідчення (оригінал після пред’явлення повертається), оригінал паспорта (після пред’явлення повертається)», – уточнили в МІП.
Електронні копії зазначених документів можна заздалегідь надіслати на адресу tarabukin@mip.gov.ua. «Заява розглядається протягом кількох робочих днів», – додали у відомстві.
Нагадаємо, 29 листопада в Державній прикордонній службі заявили, що на час дії воєнного стану адміністративний кордон з окупованим Кримом зможуть перетинати тільки громадяни України. При цьому іноземці, які вже перебувають на окупованому півострові, зможуть звідти виїхати. Україна на час військового стану не буде пропускати на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16 до 60 років за незначним винятком.
З0 листопада «Радіо Свобода» з посиланням на Міністерство закордонних справ повідомило, що іноземним журналістам офіційно заборонений в’їзд до окупованого Росією Криму. У МЗС визнали, що ухваленню такого рішення передували «гарячі дебати».
Фото: МІП