Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
«Це був серйозний battle! Але завдяки відкритості і бажанню йти вперед, Україна серед перших європейських держав отримала сучасні правила використання дронів у повітряному просторі», – написав Омелян.
Зазначається, що зміни в правилах використання дистанційно пілотованих повітряних суден стосуються збільшення максимальної ваги дронів з 2 до 20 кг, максимальної висоти польотів без попереднього погодження із владою – з 50 до 120 м у контрольованому повітряному просторі і з 0 до 50 м – у повітряному просторі військових і спеціальних зон.
Проте польоти дронів над скупченнями людей і в районах щільної забудови без попереднього погодження заборонені.
Телеэтика: не молчать и не манипулировать
Голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк на своїй сторінці в Facebook прокоментував новий варіант правил.
«Якщо перекладати нормальною мовою, то польоти заборонені: у будь-якому населеному пункті, де є “щільна забудова”; у будь-якому місті; над елітними селищами, Конча-Заспою і в інших заборонених зонах; на вулицях міст, мітингах, над “скупченням людей понад п’ять осіб”; над об’єктами, які визначені спецслужбами як закриті. Тобто по суті скрізь, крім поля за містом. У всіх інших випадках – отримуйте дозвіл за 10 днів. І як ви думаєте, нам дали ознайомитися з документом до його реєстрації в Мін’юсті? Звичайно, ні. Нам навіть не дали за місяць відповідь на наші пропозиції. Чиновники перестали брати слухавку і просто подали документ на реєстрацію до Мін’юсту», – написав Трояк.
Раніше в червні медіагрупа «1+1» висловила стурбованість тимчасовими Правилами використання повітряного простору від 1 червня 2018 року, які обмежують свободу ЗМІ в Україні, адже під час зйомки багатьох новинних сюжетів необхідно використовувати дрони. Згідно з правилами, дронам забороняли підніматися вище 50 м, літати над дорогами, лініями електропередач, скупченнями людей, державними структурами тощо.
Фото: Pixabay