«Ви не здалися поліції за власним бажанням, посольство Еквадору було вимушене надати доступ поліції в будівлю. […] У вас був вибір, і я відкидаю всі доводи про пом’якшення покарання», – сказала суддя Дебора Тейлор, оголошуючи вирок.
Вона також зазначила, що серйозність правопорушення наближає термін Ассанжа до максимального, який у його випадку, становить 12 місяців. Однак максимальне покарання суддя все ж таки не призначила, оскільки засновник WikiLeaks передав їй раніше листа з вибаченнями.
«Ви не з’явилися до суду, сховавшись у посольстві Еквадору. Ця країна надала вам політичний притулок, а потім відмовила в ньому. […] Ви не оскаржили попередні рішення суду. Ваші дії були спрямовані на протидію або затягування правосуддя. Я вважаю, що ви вчинили серйозне порушення. Перебуваючи в посольстві, ви з власної ініціативи відмовлялися надавати британській владі доступ до себе», – продовжила суддя.
Водночас засновнику WikiLeaks надана можливість скорочення терміну ув’язнення удвічі, якщо він відбуде половину терміну без правопорушень.
Прихильники засновника WikiLeaks таким рішенням, звісно, не задоволені. Під час суду, біля нього відбувалася акція протесту, учасники вимагали негайно звільнити Ассанжа, скандуючи: «США, Британія – руки геть від Ассанжа!» У руках у них були плакати: «Свободу Ассанжу», «Ні екстрадиції Ассанжа», «Звільніть правду, випустіть Ассанжа», «Свобода Ассанжа – це наша свобода».
У WikiLeaks назвали вирок «настільки ж шокуючим, як і мстивим».
«Ми серйозно стурбовані, чи отримає він чесні слухання про екстрадицію у Великій Британії»
Згідно з рішенням лондонського суду, США до 12 червня мають надати Британії всі документи щодо екстрадиції Ассанжа. Слухання з цього питання відбуватимуться сьогодні.
Нагадаємо, з 2012 року засновник WikiLeaks переховувався у посольстві Еквадору в британській столиці. Однак кілька тижнів тому Еквадор відмовив йому в наданні дипломатичного притулку через «зневажливу та агресивну поведінку» та неодноразові порушення міжнародних договорів. 11 квітня Ассанжа арештувала британська поліція.
Заголовне фото: Pentapostagma.gr