П’ять компаній групи «112 Україна» просять Окружний адміністративний суд Києва заборонити Ользі Герасим’юк, Олександрові Ілляшенку та Олегові Чернишу брати участь у засіданнях Нацради з питань телебачення і радіомовлення, під час яких обговорюються питання телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення під емблемою “112 Україна”. Як інформує прес-служба суду, в ОАСК надійшли відповідні заяви про забезпечення позову.
«У заявах про забезпечення позовів, що надійшли до Окружного адміністративного суду міста Києва, позивачі просять суд заборонити до набрання судовим рішенням у справі законної чинності членам Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ользі Герасим’юк, Олександрові Ілляшенку та Олегові Чернишу брати участь у засіданнях Нацради, до порядку денного яких внесено питання, що стосуються телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення під емблемою “112 Україна”», – йдеться в повідомленні.
Крім того, суд просять заборонити згаданим членам Нацради голосувати за відповідні рішення. Позов подали п’ять компаній групи «112 Україна» (ТОВ “Аріадна ТВ”, ТОВ “Лідер ТВ”, ТОВ “ТВ Вибір”, ТОВ “Новий формат ТВ” і ТОВ “Партнер ТВ”), на які записані п’ять регіональних цифрових ліцензій.
У суді нагадують, що нещодавно в ОАСК надійшли позови, в яких позивачі просять суд визнати протиправними дії членів Нацради Ольги Герасим’юк, Олександра Ілляшенка і Олега Черниша з участі 1 серпня в засіданні Нацради і голосування за рішення з питань порядку денного, зокрема щодо призначення позапланової перевірки позивачів. Крім цього, суд просять встановити відсутність з 4 липня 2019 року в Ольги Герасим’юк, Олександра Ілляшенка і Олега Черниша повноважень членів Нацради, оскільки, на думку позивачів, завершився 5-річний термін здійснення ними відповідних повноважень.
Як зазначали в Нацраді раніше, 26 вересня члени відомства планують на своєму засіданні розглянути питання продовження ліцензій групі регіональних каналів, які ведуть мовлення під логотипом «112 Україна». Після чого канал запустив промокампанію з проханням “зберегти в країні свободу слова”.
Як повідомлялося, 19 грудня 2018 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Нацраді з питань телебачення і радіомовлення в задоволенні її апеляції і залишив чинним рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 жовтня, яке забороняє регулятору відмовляти п’яти компаніям групи “112 Україна” у продовженні їхніх цифрових ліцензій. Компанії групи “112 Україна” у своєму позові наполягали на тому, щоб суд визнав протиправною бездіяльність Нацради, яка у встановлений законом термін (за два місяці до завершення) не розглянула заяви цих компаній про продовження їхніх ліцензій. Своєю чергою Нацрада подала апеляцію, у якій просила суд скасувати постанову із забезпечення позову. Шостий апеляційний суд Києва 16 вересня відмовив компаніям телеканалу “112 Україна” у задоволенні їхніх вимог, що, відповідно, розблокувало розгляд питання продовження ліцензій.
Раніше «Телекритика» писала про те, що в 2018 році Нацрада штучно затягнула розгляд питання продовження цифрових ліцензій «112 Україна». Семирічний термін дії п’яти регіональних цифрових ліцензій «112 Україна» сплив 19 вересня минулого року. Регулятор мав намір розглянути питання продовження цифрових ліцензій «112 Україна» шість разів у червні – жовтні 2018-го, але цього не сталося нібито через листи СБУ (яка, за повідомленням тодішнього голови Нацради Юрія Артеменка, попросила відтягнути розгляд питання до результатів розслідування зміни власності). У лютому екс-нардеп Сергій Лещенко у своєму відеоблозі запевняв, що СБУ насправді просила Нацраду «розглянути питання про відмову в продовженні цифрових ліцензій» (з посиланням на отриману відповідь на депутатський запит у СБУ). На думку нардепа, Артеменко навмисно неправильно трактував лист СБУ через кулуарні домовленості між Петром Порошенком і Віктором Медведчуком. Телеканал «112 Україна», а також NewsOne, згідно з моніторингами тодішніх телеефірів, регулярно висвітлювали офіційні заходи за участю Петра Порошенка.
Крім п’яти регіональних цифрових ліцензій у мовника є також супутникова ліцензія, через яку “112 Україна” веде мовлення у провайдерів платного телебачення.
Нагадаємо, телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne входять до медіахолдингу «Новини» нардепа «Опозиційна платформа – За життя» та давнього політичного й бізнес-партнера Віктора Медведчука Тараса Козака. Генеральним продюсером «Новин» є Олексій Семенов, екс-генпродюсер телеканалів «Прямий», NewsOne і «112 Україна».
Фото: 112.ua