Телегрупа «1+1 медіа» вказує на те, що процес поновлення прокатного посвідчення на серіал «Свати» після того, як телеканал і кінокомпанія-виробник серіалу виграли апеляцію щодо незаконності заборони, навмисно затягується з політичних причин. «Плюси» акцентують на тому, що ситуація з прокатним посвідченням на продукт може бути використана ВО «Свобода» в політичних цілях, зазначаючи, що в списку партії під 9-м номером – голова Держкіно Пилип Іллєнко. «Телекритика» публікує повний текст сьогоднішнього звернення медіагрупи.
«Шановні члени Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Держкіно.
15 травня 2019 року колегія Шостого апеляційного адміністративного суду не задовольнила апеляційні скарги СБУ та Держкіно на рішення суду про зняття заборони із серіалу «Свати».
Проте наразі ми спостерігаємо навмисне затягування процесу поновлення прокатного посвідчення на серіал «Свати», що є цілком законним кроком, який мав би відбутися автоматично після рішення суду. З незрозумілих причин серіал було відправлено на додаткову експертизу. Парадокс цієї ситуації полягає в тому, що ми б не зверталися до вас, якби термін дії прокатного посвідчення на всі сезони, окрім 6-го, не закінчився. І ми маємо намір у будь-якому разі транслювати цей сезон.
Після неформальних переговорів із оточенням голови Держкіно Пилипа Іллєнка стало очевидно, що ця ситуація буде використовуватися ВО «Свобода» як платформа для входження у парламентську кампанію, аби продемонструвати таким чином начебто боротьбу за національну ідею.
Група «1+1 медіа» хоче звернути увагу на те, що експертне рішення має бути об’єктивним, неупередженим, виваженим, базуватися на доказовій базі
Нам незрозуміло, чому об’єктом публічного побиття став український продукт, зроблений в Україні, в українській студії за українські гроші та який транслювався на двох українських загальнонаціональних каналах. Але нам очевидно, що наразі й продукт, і телеканал «1+1», і найголовніше – експертів – намагаються використати як політичний інструмент для передвиборчої маніпуляції з однією метою – пройти у парламент.
Група «1+1 медіа» у жодному разі не хоче впливати на експертів і перебіг перевірки, хоча не підтримує цього популістичного кроку, однак хоче звернути їхню увагу на те, що експертне рішення має бути об’єктивним, неупередженим, виваженим, базуватися на доказовій базі, а самі експерти не мають виконувати вказівки борців із «вітряними млинами», які хочуть використати їхню експертизу та чесне ім’я, аби здобути собі сумнівні політичні бали».
Нагадаємо, 22 листопада 2017 року СБУ заборонила в’їзд на 3 роки російському акторові Федору Добронравову. Він публічно підтримує анексію Криму, відвідував окупований півострів і робив антиукраїнські заяви. 29 листопада 2017 року Держкіно скасувало реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони «Сватів». 27 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною заборону на в’їзд до України Федора Добронравова та анулював заборону на ретрансляцію деяких фільмів з його участю, зокрема, серіалу «Свати». Таким чином, суд задовольнив позов телеканалу «1+1» (ТОВ «Телерадіокомпанія “Студія 1+1″») і ТОВ «Кіноквартал». 15 травня прес-служба Шостого апеляційного адміністративного суду Києва повідомила, що відхилила апеляцію СБУ і Держкіно, яка стосувалася рішення Окружного адмінсуду у справі про серіал «Свати».
Зазначимо, загалом у картині 65 серій, розбитих на 6 сезонів. Перший сезон серіалу вийшов у грудні 2008-го, шостий – у березні 2013-го. Наступні чотири роки, до заборони «Сватів», численні повтори картини, незважаючи на відсутність нових серій, збирали високі телерейтинги. Зазвичай телеканал «1+1» транслював серіал у літнє міжсезоння.
Також сьогодні «Телекритика» зібрала в одній публікації усіх медійників, які опинилися в списках провідних партій.
Фото: «1+1 медіа»