Ракета
Ви скажете, що для прямоходячого єнота Ракета досить розважливий: він хороший стратег і навіть зміг взяти на себе лідерство у Вартових Галактики, коли зник Зоряний Лорд. Але історія все пам’ятає: далекого 1976 року наш герой з’явився у другорядній історії чорно-білого журналу Marvel Preview – з кобурою, піхвами і косяком у зубах. У 80-х він заслужив кілька іменних випусків, завдяки яким ми дізналися, що єнот був породженням локального марвелівського «Острова доктора Моро»: він – одна з генномодифікованих тварин, яких створили для охорони психлікарні на планеті Напівсвіт.
Зважаючи на те, що на колонію раз у раз нападали клоуни-вбивці на страхітливих одноколісних велосипедах, тягу єнота до зброї і його зловісне почуття гумору цілком можна зрозуміти. Як і його звичку знімати стрес зовсім по-людськи: перш ніж розпочати ремонт костюма Залізної людини, Ракета наливає собі і Тоні Старкові по чарці. Крім того, Ракета – мабуть, єдиний супергерой, який одного разу працював поштовим клерком. Якщо якісь зачатки розсудливості в ньому і залишалися, то офісна рутина і ганебне звільнення після вбивства космічного клоуна на робочому місці остаточно зробили з єнота того супергероя, якого ми знаємо за фільмами – дикого, але симпатичного.
Слепстік
До речі про клоунів: купка цих створінь одного разу викрала двох школярів, з якими був і підліток в карнавальному костюмі – Стів Гармон. Коли Стів пройшов крізь замаскований під дзеркало портал, молекули його тіла розтягнулися по 3741 виміру. Коли верховний вчений Виміру Ікс склав школяра назад, Слепстік (його нове альтер-его) залишився карнавальним арлекіном кислотного забарвлення, але здобув здатність до необмежених фізичних трансформацій. І, на своє велике розчарування, втратив геніталії.
Як після таких випробувань залишитись адекватним персонажем? Слепстік радісно б’є лиходіїв, що нагадують персонажів мультсеріалів «Мій маленький поні», «Маппет-шоу» і «Смурфіки». А ще він – один із тих героїв коміксів, які раз у раз звертаються до читача безпосередньо. Тож не виключено, що насправді Слепстік – якраз найадекватніший персонаж у шизофренічному світі самопроголошених героїв, подвиги яких, як ми пам’ятаємо за «Першим месником», усе частіше нагадують самосуд.
Бета Рей Білл
Кріс Гемсворт у образі Тора, чиї манери нагадують швидше ковбоя, ніж бога вікінгів – мабуть, один із найбільш нехитрих героїв кіновсесвіту Marvel. Студії варто було б згадати про те, що в коміксах є цікавіший аналог Тора: з таким же страхітливим молотом, здатністю метати блискавки, відповідним ім’ям а-ля кантрі-співак (Бета Рей Білл звучить майже як якийсь Ремблін Джек Елліот), але… з кінською головою. Походження у Білла теж далеко не божественне: його свідомість імплантували в кіборгізовану інопланетну м’ясоїдну тварюку, що нагадує коня.
Тест: кто ты из «Мстителей»?
Сліпуча
Диско-співачка під псевдонімом «Сліпуча» в основному використовує свою суперздатність (перетворення звукових хвиль на світлові) для створення складних лазерних шоу на своїх концертах. Пробач нас, Олю Полякова, але ця суперблондинка випередила тебе приблизно на 40 років – Сліпуча вперше з’явилася в коміксі 1979 року.
Якщо імідж героїні не здається вам занадто божевільним, просто уявіть, як це могло виглядати в реальності. Звукозаписна студія Casablanca Records на повному серйозі планувала зняти фільм за мотивами пригод Еллісон Блер (реальне ім’я героїні) з Шер, Робіном Вільямсом, Бо Дереком і Донною Саммер. Згідно зі сценарієм цього нереалізованого дітища 80-х, група KISS мала вступити в бій з групою Village People. Якщо повальна ностальгія про цей період колись отримає своє фінальне втілення, то нехай це буде саме фільм із колишніми зірками диско. А ось ролі самої головної героїні гідна лише Леді Гага. (Пробач нас ще раз, Олю Полякова.)
Зоряний Лис
Від здоланих в епоху #MeToo голлівудських продюсерів-збоченців справедливо відвернувся весь світ. А Зоряний Лис (якому більше підійшло б прізвисько «Зоряний Клофелінщик»), звинувачувався в сексуальних домаганнях і навіть був змушений найняти за адвоката Жінку-Халка, – але в народній пам’яті залишився супергероєм і Месником. Справа в тім, що Зоряний Лис – не хто інший, як брат Таноса, Ерос. Вміючи телепатично контролювати емоції оточуючих, він часто використовує їх для того, щоб вселити нічого не підозрюючій жінці пристрасть.
Він також не забуває раз на тисячу років миритися з братом-психопатом і заслужено входить до списків «10 найгірших Месників» і «Топ героїв Marvel, які ніколи не потраплять у фільми». І саме тому перспектива екранізації здається такою цікавою: як-не-як, це типовий антигерой нашого часу, до того ж з невинним крохмальним комірцем, що довершує його костюм.
Втім, у масовій свідомості супергерої давно перестали однозначно асоціюватися з «хорошими хлопцями». А значить, не виключено, що когось із перелічених вище безумців ми незабаром побачимо в черговому блокбастері.