Протягом останніх десятиліть «Оскар» став майданчиком для висловлення політичних меседжів впливових артистів. Наприклад, цього року ведучим церемонії стане Джиммі Кіммел, який не пропускає жодної резонансної теми у своїх передачах. Безумовно, він звернеться до аудиторії премії з питаннями про #MeToo.
«Це буде частиною шоу, – сказав Кіммел у середу. – Я не можу сказати вам процентне співвідношення, але це буде частиною заходу».
Проте політизація «Оскара» змушує глядачів відвертатися від кінопремії.
«Якщо гнітючі рейтинги минулого року не дали зрозуміти, що американці не зацікавлені в очорненні політики голлівудськими лібералами, – сказав Variety прес-секретар Республіканського національного комітету Стів Сміт, – то вони (зірки. – Ред.) будуть зайняті отриманням своїх “крихіток” після того, як республіканці скоротили податки».
«Оскар» проводиться у той час, коли інституції та корпорації стикаються з неймовірним тиском. Так, на минулих вихідних низка компаній, у тому числі Delta, Hertz і United, оголосили про розірвання зв’язків із Національною асоціацією стрілків після шкільної стрілянини в Лейкленді (штат Флорида).
Сенатор Кірстен Гіллібранд, яка була лідером руху MeToo на Кепітол Хілл, сказала Variety: «Я сподіваюся, що ми задіємо будь-які платформи, які у нас є, щоб використати наші голоси, донести наші цінності, про те, що нам потрібно, і про те, чого ми б хотіли в цій країні. Тому я не здивуюся, якщо ви почуєте заклик до реформи здорового глузду, заклик до поваги жінок і поваги всіх членів суспільства. І тому я з нетерпінням чекаю, щоб люди сказали про те, що їх турбує».
«Оскар» має давню традицію – промовці та переможці використовують платформу для політичних заяв. Тож цього року варто очікувати повторення ситуацій минулих років, які посиляться в світлі останніх подій.
Президентство Дональда Трампа ще більше політизувало нагороди. І ведучі популярних шоу і голлівудські знаменитості висловлюють готовність відповісти на будь-яку заяву Трампа. Напередодні «Оскара» минулого року головна інтрига полягала в тому, чи буде Трамп писати твіти про церемонію. За кілька тижнів до «Золотого глобуса» Трамп назвав актрису Меріл Стріп «переоціненою». Стріп також не пошкодувала гострих слів на адресу політичного лідера США.
Як виявилося, Трамп не твітнув нічого, але він прокоментував історію з плутаниною під час оголошення головного переможця премії («Ла-Ла-Ленд» замість «Місячне сяйво»).
«Я думаю, що вони так зосередилися на політиці, що в результаті не домоглися нічого. Було трохи сумно. Це вкрало гламур у “Оскара”», – сказав Трамп в інтерв’ю Breitbart.com.
Однак помилково вважати, що гучні заяви голлівудської еліти нічого не вирішують. Так, наприклад, у 2015 році Патриція Аркетт, прийнявши «Оскара» за роль у фільмі «Отроцтво», закликала до рівності статей і справедливих виплат. Каліфорнійський законодавець незабаром оприлюднив закон про справедливі виплати і подякував актрису за допомогу в створенні «імпульсу» для законопроекту.