Пам’ятаєте, я обіцяла вам, що березень буде сповнений цікавих подій? Так ось, я не обманювала. Вчора ми з Мусею побували в «Мистецькому арсеналі» на відкритті «Музею новин». Ми прийшли туди спеціально раніше, щоб бути в числі перших, але бажаючих подивитися на це диво виявилося неймовірно багато. Воно й не дивно, адже це перша виставка такого роду в Україні.
![](http://images.telekritika.ua/9bbc5617aab192e1b705a4f90ba31ce4.jpg)
Фото: тут і далі Максим Лісовий
Відразу напишу (в першу чергу для дівчат): ніяких підборів. Музей складається з десяти залів, які займають пристойну площу. А щоб ви не загубилися (враховуючи розміри експозиції, це можливо), при вході кожному дають карту!
![](http://images.telekritika.ua/fcf12c10d8f7b5985cc416dfa1df5ff1.jpg)
Я покажу вам тільки малу частину того, що нам вдалося побачити. Кожен зал присвячений тій чи іншій темі. Але крім захоплюючих новин експозиція також наповнена інтерактивними зонами.
![](http://images.telekritika.ua/a3e13c24d230d88cae4e9e0a41ca400a.jpg)
При натисканні на цю кнопку звучить голос однієї з ведучих ТСН, який вітає вас. Зрозуміло, скільки разів натиснете – стільки привітань і почуєте
![](http://images.telekritika.ua/a1952d3b54aa91d1cd52b19135e36d7b.jpg)
Державний прапор, який В’ячеслав Чорновіл вносив до Верховної ради в день оголошення незалежності України, лежить в одному з перших залів. Як бачите, його охороняють. Керівник проекту Ярослава Гресь сказала, що приходити в «Музей новин» можна хоча б заради того, щоб подивитися, як відбувається зміна почесної варти у прапора.
![](http://images.telekritika.ua/6301633031701e02f1b2c5adf4de7d69.jpg)
А ще, щоб побачити вивезені журналістами артефакти із зони бойових дій на сході України.
![](http://images.telekritika.ua/21d7da140440ef57aead99150d04cfc5.jpg)
Потім в одному з залів ми побачили Аллу Мазур. Відвідувачам обіцяли показати її голограму, але на честь відкриття проекту телеведуча особисто з’явилася в музеї, щоб поспілкуватися і сфотографуватися з гостями.
![](http://images.telekritika.ua/930ba8713c10c9c8220ee6c45b81de62.jpg)
Тут же була зроблена і студія ТСН, де кожен міг урочисто постояти за стійкою, звідки віщають новини ведучі. Ми з Мусею туди навіть не протиснулись – дали дорогу студентам.
![](http://images.telekritika.ua/39d442715d20cb9de454a2904d0854c3.jpg)
Хто не встиг підійти до справжньої Алли Мазур, той міг сфотографуватися на тлі голограми телеведучої. Щоправда, ми з Мусею злегка інакше уявляли голограму – більш об’ємну.
![](http://images.telekritika.ua/3ae6f59b38efb262403ec88e0f8a0e57.jpg)
Всі бажаючі (а таких було чимало) могли спробувати себе в ролі ведучого і, що найважливіше, побачити відзнятий матеріал на youtube-каналі музею.
![](http://images.telekritika.ua/f07c5168ceb20bbc5ddae595c3e6c9e1.jpg)
А ще можна було побачити себе у вечірньому випуску ТСН. Адже кореспондент Олександр Загородній окрім зйомки сюжету розповідав гостям про те, як воно – працювати в зоні бойових дій. Олександр неодноразово відправлявся на схід нашої країни з камерою і мікрофоном.
![](http://images.telekritika.ua/088098f83d97cb7126945fb67f689991.jpg)
Від чого ми з Мусею були у захваті, так це від приладів віртуальної реальності! Скажімо, можна миттєво опинитися у Чорнобилі, Верховній раді і навіть в зоні АТО.
![](http://images.telekritika.ua/48c074ec5e762940d32892e5ab95250d.jpg)
Якщо ви прийдете в музей, наприклад, у штанях, не хвилюйтеся – можете тут же вбратися і в сукню, і в спортивну форму, і навіть в костюм космонавта. Зрозуміло, що все віртуальне, але дуже кумедно!
І знаєте, що цікаво? Це далеко не все, що можна побачити і протестувати в «Музеї новин». Раджу приходити зранку: новини краще сприймати на свіжу голову!