Загалом до Експертної ради, яка оцінюватиме патріотичні кінопроекти, входить тринадцять осіб. Десять з них відбирала спеціальна конкурсна комісія, а решта троє представляють три міністерства – оборони, культури, молоді та спорту. Список членів ради можна подивитися на сайті Мінкульту.
«Відбір кінопроектів відбуватиметься в два етапи, – пояснив Євген Нищук. – На першому етапі буде дистанційна оцінка заявок, за результатами якої кожному проекту будуть нараховуватися бали. Термін оцінки – 20 днів, але він може бути як більшим, так і меншим, залежно від кількості заявок. На другий етап пройдуть проекти, які наберуть від 15 балів. Це буде відкрита презентація проектів, на якій вільно зможуть бути присутніми журналісти. Прийом заявок триватиме до 11 червня».
Основним напрямком роботи Експертної ради, як очікують у Мінкульті, стануть телефільми й телесеріали. Хоча з 500 млн гривень, які виділять на підтримку патріотичного кіно, передбачено фінансування і повного метра, і анімаційних картин, левова частка бюджету, 240 млн гривень, дістанеться саме телепроектам.
«Я впевнений, що проектів буде багато, – розповів голова Експертної ради Андрій Дончик, – і робота буде важка. Телевізійні серіали держава раніше не підтримувала, тож у портфелях телеканалів накопичилося багато цікавих сценаріїв, що не реалізовувалися через фінансові причини. Ми цим і займаємося».
Весь 2018 року члени Експертної ради працюватимуть на громадських засадах, тобто безкоштовно. Наступного року Мінкульт планує вибити раді фінансування, та поки, щоб не затягувати процес формування ради, вирішили працювати без зарплат.
Нагадаємо, 17 травня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося перше засідання за позовом студії «1+1» і ТОВ «Кіноквартал», які вимагають зняти заборону на трансляцію серіалу «Свати».