На своїй сторінці у Facebook Марк Цукерберг написав, що цьогоріч не має наміру ставити особисті глобальні цілі, оскільки хоче сфокусувати свою увагу на довгострокових проєктах і завданнях. Він описав, якими бачить соціальну мережу і суспільство загалом у 2030 році.
Зміна поколінь
Цукрберг вважає, що сьогодні громадські інститути не приділяють належної уваги проблемам молоді та тим питанням, які їх хвилюють: зміні клімату, доступу до освіти, високим цінам на житло. Однак Марк впевнений, що через 10 років ситуація буде іншою, адже відбудеться зміна поколінь, і більшість топових позицій будуть займати представники покоління «Міленіум».
Нова приватна соцмережа
Марк зазначає, що хоча інтернет і об’єднав мільярди людей, багато як і раніше відчувають себе самотніми. Тому він прогнозує зміну структури соціальних мереж таким чином, що вони будуть відтворювати атмосферу невеликих ком’юніті.
Від себе додамо, що Facebook уже почав роботу у цьому напрямку. Так, у 2018 році компанія змінила алгоритм, внаслідок чого пріоритет у показі став віддаватися постам людей, на яких підписані користувачі, а не постам сторінок. Як зазначив гендиректор Instagram Адам Моссера, який колись курував новинну стрічку Facebook: «… ми будемо робити оновлення для ранжирування, щоб у людей було більше можливостей взаємодіяти з тими, хто їм цікавий».
Децентралізація можливостей
Гендиректор Facebook вірить, що його компанія дасть доступ малому і середньому бізнесу (МСБ) до тих же технологій, які раніше мав лише великий бізнес. Використовуючи комерційні та платіжні інструменти Facebook, представники МСБ, по суті, трансформуються у технологічні компанії.
Нова електронна платформа
Смартфон буде гаджетом №1 протягом цього десятиліття. Однак широке застосування AR-продуктів якісно змінить взаємодія людей із девайсами, впевнений Марк. Наприклад, людям не потрібно буде заради роботи переїжджати до великих міст з недоступним житлом, тому що на роботу можна буде виходити з будь-якого місця на планеті, використовуючи AR-окуляри.
Нові форми управління
Управління великими цифровими спільнотами стане однією з головних проблем, яку належить вирішити протягом найближчих 10-ти років. Цукерберг пише, що платформи типу Facebook постійно балансують між свободою слова і безпекою, приватними даними і законом. І тому безперервно змушені шукати компромісні рішення. Марк прогнозує, що до 2030 року з’являться нові структури самоврядування, здатні вирішувати подібного роду завдання.
А Facebook уже зараз робить кроки у цьому напрямку. Так, нещодавно компанія заявила, що виділить $130 млн на створення Незалежного комітету з нагляду за контентом.
Нагадаємо також, що згідно з дослідженням освітньої платформи .ME, 44% сучасних дітей віддають перевагу смартфонам перед іграшками.
Фото: Getty Images
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!