«У часи крайнощів перемагають екстремісти. Їхня ідеологія стає релігією, і в кожному, хто не коригує відповідно до неї свої погляди, вони вбачають зрадника та єретика; помірні погляди знищуються», – написала Етвуд у колонці на The Globe and Mail. Вона задається питанням, хто прийде на зміну людям на кшталт Харві Вайнштейна, якщо розбиратися з ними в обхід суду – адже панівне думка каже, що юридична система неефективна.
78-річна письменниця згадала свій торішній виступ на захист викладача Університету Британської Колумбії, звинуваченого в сексуальних домаганнях. Тоді чоловіка звільнили, проте його начальство так і не оголосило чітких результатів внутрішнього розслідування; сам же він був змушений підписати договір про нерозголошення. Незважаючи на це, пише Етвуд, «у публіки залишилося таке враження, ніби ця людина була серійним ґвалтівником». Письменниця порівняла такі ситуації з процесом над салемськими відьмами і припустила, що лінчування без розбору може перетворитися на звичку.
Багато користувачів Twitter сприйняли слова Етвуд агресивно. «Якщо Етвуд хоче припинити війну між жінками, їй слід припинити воювати з тими, хто молодший і безпорадніший за неї», – написала одна користувачка. «Антиутопія дня: одна з головних авторів-феміністок нашого часу с*ре на менш впливових жінок, щоб підтримати свого впливового друга-чоловіка», – написала інша.
Маргарет Етвуд – лауреат Букерівської премії, авторка понад 40 книжок, багато з яких зачіпають тему становища жінок у патріархальному світі. Серіал «Розповідь служниці», знятий за її однойменним романом, у 2017 році отримав шість нагород «Еммі».