18 квітня Національная рада з питань телебачення та радіомовлення виграла апеляцію у справі щодо анулювання ліцензій радіостанцій Lounge FM і Next, які входять до «Радіогрупи УМХ» Сергія Курченка. Про рішення суду повідомляє Нацрада.
Рішення ухвалив П’ятий апеляційний адміністративний суд, відмовивши ТОВ «ТРК “Пілот-Україна”» (володіє ліцензіями Lounge FM і Next) у задоволенні апеляційної скарги і залишивши без змін рішення суду першої інстанції про анулювання ліцензій на мовлення цієї компанії за позовом Нацради. Перший суд Нацрада виграла 13 грудня 2018 року – рішення на користь регулятора ухвалив Одеський окружний адміністративний суд.
Нацрада нагадує, що причиною рішення звернутися до суду щодо анулювання стало недотримання компанією вимог законодавства щодо прозорості структури власності та невчасне подання заяв про переоформлення ліцензій у зв’язку з її зміною. Рішення звернутися до суду щодо анулювання ліцензій було ухвалене 5 жовтня 2017 року, коли Нацрада розглядала заяви про переоформлення ліцензій цього мовника і результати позапланових перевірок.
Компанія «Пілот-Україна» володіла двома ліцензіями: перша – на 99,4 МГц у Києві з позивними Lounge FM; друга – на 4 FM-частоти з позивними «Радіо Next» (але на частотах мовила інша радіостанція холдингу – NRJ): 91,4 МГц – в Одесі, 103,9 МГц – у Львові, 100,1 МГц – у Миколаєві, 99 МГц – у Херсоні.
Наприкінці березня 2017 року «Радіогрупа УМХ» вказала бенефіціаром своїх активів харків’янина Дмитра Крікберга, який у 2013-му був членом наглядової ради Одеського нафтопереробного заводу, коли той належав Сергієві Курченку. Компанії радіогрупи не вклалися в місячний термін, відведений законом на подання інформації в Нацраду про зміну бенефіціара. До цього Крікберг працював у низці інших компаній Курченка. Він володіє компаніями групи «УМХ» через трастову угоду з кінцевою ланкою в структурі власності – Метью Бредлі Адріаном із Белізу. Останній фігурував як кінцевий бенефіціар радіостанцій до Крікберга. Непрозора власність дає змогу регуляторові не продовжувати ліцензії.
У жовтні 2017-го, окрім звернення до суду за анулюванням ліцензій «Радіогрупи УМХ», Нацрада не продовжила ряд ліцензій на радіомовлення на 36 частотах у ФМ-діапазоні через закінчення 7-річного терміну дії ліцензій. Анульовані частоти досі не виставлені на конкурс. Президентська четвірка 5 разів відмовлялась винести їх на конкурс для суспільних радіостанцій.
Нагадаємо, 7 лютого Нацрада ухвалила рішення відкласти розгляд заяви трьох компаній із «Радіогрупи УМХ» про продовження терміну дії шести ліцензій, у яких закінчився 7-річний строк дії, до судового вирішення питання анулювання цих ліцензій. Заступник голови регулятора Уляна Фещук вказувала на нелогічність розгляду питання продовження прострочених ліцензій радіостанцій УМХ до завершення судового спору щодо їх анулювання. Компанії «Пілот-Україна» в цьому списку не було.
Фото: pixabay