4 жовтня російський журналіст, автор і ведучий програми «Намедни» Леонід Парфьонов був учасником конференції для власників і керівників бізнесу Business Wisdom Summit і в проміжку між своїми панелями поспілкувався з українськими журналістами.
Зазначимо, що Парфьонов спочатку відмовився відповідати на будь-які політичні запитання і на початку бесіди, яка тривала кілька хвилин, натякнув, що не варто його порівнювати з президентом РФ Володимиром Путіним: «Будь ласка, тільки не треба мене… Моє прізвище на “п” починається, але я – не Путін. Тому що тут (в Україні. – Ред.) ставлять запитання, які мають тільки Нормандським самітом вирішуватися. Чомусь їх ставлять будь-якому московському приїжджому».
Журналістам вдалося поставити Парфьонову кілька запитань.
З початку 2018 року ваша програма перекочувала в YouTube. Відчули різницю у створенні контенту для відеохостингу й для ТВ?
Немає жодної різниці. Це взагалі штучне зіставлення, тому що люди шукають контент. Їм байдуже – бачили вони це в ефірі чи відразу на YouTube. Якщо пропустили в ефірі, то потім цей шматок подивилися на YouTube. Важливим є те, що вони взаємодіяли з контентом, а далі ця технологія виступає способом доставки аудіовізуальної продукції додому. Навіть більше, людина потім навіть і не згадає, бачила вона це в реальному ефірі чи ні.
З переходом у YouTube чи змінилася аудиторія, яка вас дивиться?
Звісно, є люди похилого віку, які не заходять на YouTube, це зрозуміло. Але це суттєво не впливає на завдання з роботи з контентом. Ти однаково повинен зробити матеріал, який цікаво дивитися. А як людина це буде дивитися… Та хоч VHS-ку нехай купить і подивиться.
На телебачення вам не пропонували повернутися?
Ні.
Сучасні блогери – наступники телебачення чи соцмережі – це новий світ?
Це взагалі не має жодного стосунку до ефіру. Дудь, наприклад, знімає абсолютно телевізійний продукт: вісімкою розмова двох осіб. Нічого класичнішого уявити неможливо. Ну то й що?
Українські ЗМІ читаєте/дивитеся?
Ні. Я і російського телебачення не дивлюся. Я можу якийсь кліп новий подивитися, це максимум. Хоча нещодавно подивився звернення Зеленського у зв’язку з підписанням формули Штайнмаєра. Дуже добре вийшло – з двох дублів, на двох крупностях. Я думаю, в цьому він найпередовіший президент світу. Так говорити з суфлером, ніби його немає, – щиро, рівно п’ять хвилин тридцять секунд.
Телебачення помре в нинішньому форматі чи переформатується і виживе?
Ось ви точно – наступник фільму «Москва сльозам не вірить», який казав, що не буде ні кіно, ні театру, що буде одне телебачення. Тепер ви вирішили сказати, що не буде телебачення, а буде один YouTube. Нічого не буде одного, все буде одночасно.
На мобільний телефон зможете знімати?
А на що їх знімають? Я багато разів казав, що знімаю «палицею японського туриста».
Фото: Олександра Йорк