Шевченківський районний суд Киева 19 червня задовольнив позов голови правління НCТУ Зураба Аласанії тільки частково. Скасованt рішення наглядової ради про дострокове припинення контракту і встановлення дати звільнення 6 травня. Позови до членів наглядової ради – Тетяни Лебедєвої і Світлани Остапи – судом відхилено. Про це на своїх Facebook-сторінках написали адвокат Зураба Аласанії Андрій Гук і секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський.
Андрій Гук акцентував на тому, що рішення не набуде чинності протягом місяця – до цього часу «має бути знайдений компроміс» щодо того, хто очолюватиме компанію. «В учасників справи є 30 днів відсьогодні (а для відсутніх учасників – з дня виготовлення повного тексту) для подання апеляційних скарг. До закінчення терміну на апеляції або до закінчення апеляційного перегляду рішення не набуде чинності. Тому в будь-якому разі слід досягати компромісу з управління НСТУ до того часу», – зазначив він. У розумінні адвоката Аласанії на апеляцію можуть подати як відповідачі, так і треті особи, зазначені в позові.
https://www.facebook.com/andrew.guck1/posts/2630928006931471
Відповідно, якщо буде подано апеляцію, то набуття рішенням чинності може затягнутися ще на довше – до кінця її розгляду апеляційним судом. Вадим Міський у коментарях до свого посту в Facebook зазначив, що відповідач у справі – НСТУ, інтереси компанії в суді представляв керівник юридичного департаменту компанії Максим Дорофєєв. Юрдепартамент підпорядковується члену правління Інні Гребенюк, яка курирує стратегічні питання компанії. Медіаюрист Тарас Шевченко вказує на конфлікт інтересів – усіх членів правління номінував на цю посаду голова правління. Вадим Міський зазначає, що питання потрібно юридично вивчити.
Загалом судом 19 червня булу ухвалено такі рішення: визнано незаконним і скасоване рішення наглядової ради НСТУ від 31 січня про припинення контракту із Зурабом Аласанією достроково на підставі невідповідності посаді внаслідок недостатньої кваліфікації; визнано незаконними і скасовано процедурні рішення наглядової ради щодо раптового (не на початку засідання) внесення до порядку денного питання про дострокове припинення контракту та за анонімним голосуванням; визнано незаконним і скасоване рішення наглядової ради від 12 лютого про визначення 6 травня датj. припинення трудового договору та про доручення Світлані Остапі вручити Зурабу Аласанії повідомлення про нову дату припинення контракту.
Зураб Аласанія є головою правління НСТУ з 13 квітня 2017 року. Згідно з контрактом, він повинен працювати на цій посаді чотири роки. Рішення про звільнення було ухвалене наглядовою радою після того, як 31 січня вони заслухали звіт про роботу громадської організації при НСТУ, через яку йшло донорське фінансування деяких телепроектів. У звіті йшлося про ознаки корупції. Однією з причин звільнення Аласанії стало делегування ключових виконавчих функцій так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів) – паралельній правлінню виконавчій структурі на чолі з виконавчим директором, який був другою людиною в компанії з більшим обсягом повноважень, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 по жовтень 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн гривень. 4 березня, після ліквідації директорату та запровадження нової структури НСТУ, компанію залишив виконавчий директор Олександр Лієв – фігурант низки скандалів із ознаками корупції.
Фото: НОТУ