Вартість послуг «Зеонбуду» для телеканалів зросте на озвучені раніше провайдером 36%. Цю інформацію «Телекритиці» підтвердили два джерела на ринку.
Така пропозиція з боку Концерну РРТ була озвучена минулого тижня на засіданні робочої групи, яка функціонує з цього питання. З доводами Концерну РРТ погодилися два провідні телехолдинги – StarLightMedia та 1+1 media. «Зеонбуд» згоден на підвищення коефіцієнта до 1,4, пояснюючи тим, що підвищення до 1,6 не потягне через наявність дебіторської заборгованості – провайдерові не платять за мовлення окремі телеканали. Провайдера підтримала «Медіа Група Україна». Група «Інтер», яка також бере участь у переговорах, не висловлювала свою позицію.
Перехідний коефіцієнт буде чинний до відключення ефірного аналогового телебачення. Швидше за все це станеться наприкінці року. До липня учасники робочої групи повинні узгодити між собою новий економічно обгрунтований тариф Концерну РРТ для «Зеонбуду», який буде чинний на постійній основі після повного відключення ефірного аналогового телебачення.
Раніше повідомлялося, що вартість послуг Концерну РРТ для «Зеонбуду» минулого року становила близько 10 млн гривень на місяць, офіційна вартість послуг «Зеонбуду» для телеканалів становила 1,5 млн гривень на місяць. Вартість послуг «Зеонбуду» для телеканалів на проміжному етапі зросте на озвучені раніше провайдером 36%. Перерахунки повинні відбутися заднім числом – з 1 січня 2019-го.
Як відомо, доходи «Зеонбуду» на чверть залежать від групи «Інтер», у мережі провайдера мовить відразу 8 телеканалів холдингу (місикість мережі – 32 телеканали). Восени 2018-го повідомлялося про те, що у холдингу найбільший борг перед провайдером. Зокрема, провайдер через суд намагався вилучити борги у Enter Film, К1 і «Мега», за останнім каналом було розпочато процедуру банкрутства.
Як повідомлялося раніше, КРРТ погрожував відключити ефірну цифру 18 березня через відсутність договору з «Зеонбудом», а також борг мовників у розмірі 110 млн гривень, з яких близько 95 млн гривень становить борг суспільної компанії. Після цього поновила роботу робоча група при Держспецзв’язку – чиновники, «Зеонбуд» і телегрупи повинні домовитися про нові ціни на послуги КРРТ для «Зеонбуду» до 1 травня. Концерн РРТ повідомляв, що через відключення ефірного аналогового телебачення і непідписання нового договору з «Зеонбудом» він не може оплачувати електрику, а з 1 травня у підприємства може виникнути заборгованість перед його працівниками.
Як писала «Телекритика», у січні стало відомо про те, що КРРТ і «Зеонбуд» не підписали контракт на 2019 рік і перейшли до переговорного процесу за участю чотирьох провідних телегруп. Екс-гендиректор КРРТ Петро Семерей в січні розповідав у інтерв’ю «Телекритиці», що на початку грудня він домовився з нардепом від «Оппоблоку» Юрієм Мороко, якого називають сірим кардиналом «Зеонбуду», про зростання оплати в 1,6 разу до 1 травня і до 1,8 разу – після 1 травня, але в результаті компанія відмовилася підписати контракт, попросивши знизити підвищення тарифів до коефіцієнта 1,4.
Нагадаємо, відключення передавачів КРРТ стали системними останнім часом. 18 березня зафіксовані відключення передавачів у Красногорівці Полтавської області, а 20 березня – в Білопіллі Сумської області. Передавачі в цих населених пунктах не працювали протягом щоанйменше двох діб. 4 квітня без електрики залишилися об’єкти КРРТ в 6 населених пунктах Луганської області (Станиці Луганській, Сватовому, Біловодську, Міловому, Новопскові та Лисичанську), вони досі не працюють. Проблеми із заборгованістю перед енергетиками є також у вінницької філії КРРТ. Ситуацію засудила телегрупа «1+1 медіа», гендиректор якої Олександр Ткаченко вказав на спроби доведення підприємства до банкрутства. Тоді як «Медіа Група Україна» винним у відключеннях назвала Концерн РРТ.
Фото: pixabay