Розслідування Ofcom проводить після того, як у листопаді минулого року британець Пітер Гамфрі поскаржився на CGTN за трансляцію його свідчень, які він давав під тиском. Про це повідомляють «Репортери без кордонів».
За версією Ofcom, китайський телеканал порушив близько 20 пунктів Британського кодексу телемовлення, згідно з яким трансляція зізнань під тиском порушує права людини. Якщо провину телеканалу буде доведено, телемережу оштрафують і відкличуть ліцензію для трансляції на території Великої Британії.
CGTN за останні роки десятки разів робило такі ефіри. За даними правозахисників неурядової організації Safeguard, китайські державні ЗМІ транслювали принаймні 48 вимушених зізнань із 2013 року, зокрема колишнього кореспондента Deutsche Welle Гао Юя (2014 рік), шведського видавця Гуї Мінхая (2016 рік) і китайського журналіста Чень Цзіеня (2018 рік).
Телеканал CGTN –китайський міжнародний новинний телеканал для міжнародної аудиторії англійською, російською та іншими мовами. Мовить цілодобово. З 26 квітня 2010 року й до 1 січня 2017 року називався CCTV News, канал виріс із CCTV International, також відомого в Китаї під назвою CCTV-9.
У всесвітньому рейтингу індексу свободи преси, який підготували «Репортери без кордонів» 2019 року, Китай посів 177-ме місце зі 180.
Нагадуємо, у КНР повністю заборонено інтернет-енциклопедію «Вікіпедія».
Фото: «Репортери без кордонів», офіс CCTV у Пекіні